Zatímco Dukla čekala na bodový zisk do osmého kola a Příbram se do té doby držela v popředí celé soutěže, v dalším průběhu sezony se role obrátily.

Pražany nastartoval příchod nového trenéra Romana Skuhravého, Středočechy naopak zabrzdil odchod Matouška a zranění Slepičky. Nyní tak oba soupeři okupují patnáctou, respektive třináctou příčku v tabulce a dělí je pouhý bod. Proto si uvědomují důležitost nadcházejícího střetnutí.

Příbramští by v něm rádi navázali na domácí vítězství ze čtvrtého kola (4:0), na němž se jednou brankou podílel i momentální ofenzivní lídr a kapitán Antonín Fantiš. Také on ví, že jeho tým čeká na plný bodový zisk už sedm zápasů. „Je to nepříjemné. Ale teď se nám daří více venku než doma. Tak snad se nám to podaří protrhnout. Musíme zvítězit,“ burcuje šestadvacetiletá opora.

Ke splnění cíle ovšem Příbram potřebuje zapomenout na střelecké trápení, které ji trápilo v posledním utkání s Baníkem Ostrava.

„Po těch těžkých porážkách jsme se výkonnostně zvedli, ale trápí nás kvalita v koncovce, což nás pak stojí body. Co jsme proti Ostravě neproměnili, je neuvěřitelné. Nedali jsme gól ani z brankové čáry. To se musí změnit,“ má jasno trenér Josef Csaplár o klíči, který povede k úspěchu.

Podaří se Příbrami v důležitém zápase získat po dlouhé době všechny body? Úvodní hvizd sudího Ardeleána zazní na Julisce v 18 hodin.