„Momentálně neplánujeme žádný příchod. To by se muselo něco stát v prvních zápasech,“ potvrdil na tiskové konferenci před startem ligového jara Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie. Přitom ta má pro premiéru s Hradcem Králové, která se hraje v Doosan Areně v sobotu od 15 hodin, k dispozici jen čtveřici obránců – Holík, Pernica, Kaša, Havel.

Pardubice si poradily s Příbramí a v přátelském utkání zvítězily 3:0.
Kováč popisuje pardubickou situaci jako hunting. Aplikuje poznatky z Arsenalu

A jen u kapitána Hejdy, který si odsedí trest za karty, je předpoklad, že se hned vrátí. Mimo hru zůstávají stoper Tijani, bek Řezník i Sýkora s Jemelkou, kteří na tomto postu alternovali.

Staněk by měl zůstat

Podobná situace je podle Koláře, i co se týče odchodů, takže kádr se zdá být uzavřený. „Musela by přijít opravdu zajímavá nabídka,“ naznačil sportovní ředitel, co by přimělo vedení klubu ke změně názoru. „Zatím jsme ji nezaznamenali,“ usmál se.

Ani v případě gólmana Staňka, který by mohl být ze současného kádru zřejmě nejžádanějším zbožím. „Jindra měl nějakou dohodu s panem Šádkem (majitel Viktorie Plzeň), že v případě lukrativní nabídky to budeme řešit. Ale v tuhle chvíli to vypadá, že zůstává dál naším hráčem,“ potvrdil v úterý Kolář. Vyjádřil se také k situaci okolo nigerijského útočníka Fortune Basseyho, který v Plzni hostuje z Ferencvarose Budapešť. Svými výkony ale trenéry nepřesvědčil, takže ho nevzali ani na soustředění do španělského Benidormu.

Zdroj: Youtube

„Brali jsme ho na hostování, že mu dáme šanci. Ale už teď je jasné, že vysokou opci neuplatníme. Ferencvárosi jsme dali najevo, že by tady šance moc nedostával a mohou si ho stáhnout,“ upřesnil Daniel Kolář. To se však zatím nestalo, takže se Bassey připravuje s třetiligovým béčkem.

Naopak tři mladíky z rezervy si vytáhl trenérský tým Michala Bílka od začátku přípravy do áčka, absolvovali s nimi soustředění ve Španělsku a jsou dál v kádru. „Mladí kluci pokračují v tréninkovém procesu s áčkem. Ale je to tak, že zápasy budou chodit hrát spíš za béčko,“ vysvětloval sportovní manažer plzeňské Viktorie s tím, že mladíci potřebují především herní vytížení. 

Slávista Ondřej Lingr se raduje z gólu proti Spartě.
Liga se vrací, jak to vidí amatéři? Favoritem je Plzeň, největší hvězdou Lingr

Proto také další junioři odešli hostovat do druholigových klubů – brankář Mrózek a Vrba jsou v Karviné, Sojka a Alexander zase v Táborsku.Obránce Koželuh dokonce ve Zbrojovce Brno v nejvyšší soutěži. Řekne si někdo z nich o návrat do Plzně?

Změny v kádru

Příchody: Matěj Vydra (Burnley, volný hráč), Roman Květ (Bohemians 1905), Rafiu Durosinmi (hostování s opcí z Karviné), Adam Zadražil (hostování z Táborska), Pavel Gaszczyk, Adam Pešek, Adam Kronus (všichni B-tým).

Odchody: Martin Jedlička, Aleš Čermák (oba hostování Bohemians 1905), René Dědič (konec hostování z Třince), Fortune Bassey (zatím B-tým).