V tabulce druhá Plzeň se sice netajila touhou odčinit porážku z minulého kola, ale souboj na Stínadlech začala příliš vlažně a domácí toho dokázali využít. V páté minutě si Hora zaběhl za plzeňskou obranu, kde ho našel Moulisův centr a z první vážnější šance otevřel skóre.

Viktoria se ze šoku probrala po deseti minutách, zatlačila na domácí, ale své šance neproměnila. Jako Chorý, který zblízka nepřekonal gólmana Grigara.

Tlak Plzně dál rostl, ale domácí s dávkou štěstí těsný náskok hájili. Blízko vyrovnání byl Hořava, ale Grigar včasným vyběhnutím i tuhle příležitost zmařil.

A po půlhodině hry přišel z čistého nebe po signálu druhý domácí úder. Jindráček usměrnil míč patičkou na rozběhnutého Moulise, který z malého vápna prostřelil brankáře Hrušku na bližší tyč. Druhá šance, druhý gól.

Následně Plzeň pokračovala v obléhání teplické branky, ale také ve spalování šancí. Na Grigara se zleva řítil sám Petržela, ještě si potáhl míč kolem gólmana, ale cíl minul. Ještě v závěru poločasu našel Hořava obloučkem na penaltě volného Pačindu, ale ani ten svými nůžkami překvapivý stav nezměnil.

Po přestávce přece jen Teplickým ubývaly síly a favorit se dokázal vrátit do hry. Nejprve Limberský našel šajtlí v domácí šestnáctce Pačindu, toho jeden z bránících hráčů přistrčil, ale penalta se nepískala.

Teprve v 62. minutě byli hosté za místy drtivou převahu odměněni. Hrošovský si naběhl do šestnáctky a trefou k tyči snížil.

Blízko srovnání byl střídající Bakoš, ale těsně minul vzdálenější tyč. Do teplické brány nezapadla ani Beauguleova hlavička po přímém kopu. Hrálo se už téměř výhradně před teplickou brankou, jenže dát vyrovnávací gól nebylo Viktorii souzeno.

V pětiminutovém nastavení se nadvakrát neprosadil Pernica, Beauguleovu vyloženou šanci zlikvidoval Grigar a druhá porážka favorita v řadě byla na světě.

„Zápas jsme špatně začali, Teplice zaslouženě vedly a i když jsme potom měli obrovský tlak i spoustu šancí, tak jsme dali jen jeden gól. Bohužel,“ litoval plzeňský trenér Pavel Vrba.

FK Teplice - HC Viktoria Plzeň 2:1 (2:0)

Branky: 5. Hora, 31. Moulis – 62. Hrošovský, ŽK: Žitný, Grigar – Limberský, Chorý, Hubník, Bakoš, Rozhodčí: Hrubeš – Myška, Flimmel. Diváci: 3138.

Plzeň: Hruška – Havel, Hubník, Pernica, Limberský – Hořava, Hrošovský – Pačinda (58. Beauguel), Čermák, Petržela (82. Kayamba) – Chorý (58. Bakoš).

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka – Soungole (65. Hošek), Trubač (65. Žitný) – Hora (C), Moulis (83. Čmovš) – Kuchta, Jindráček.