Daniel Křetínský v doprovodu hlavního pořadatele Romana Duška vstoupil do kabiny rozhodčích a chtěl vysvětlení dvou verdiktů z prvního poločasu zápasu, který se hrál 2. dubna. Sparta v poločase vedla 2:1 a nakonec vyhrála 3:1.

„Dle našeho názoru je událost velmi vážná. Z našeho pohledu znamená jakákoliv účast nepatřičnýchosob v kabině rozhodčích významné ohrožení integrity a reputace soutěže. Disciplinární komise obdržela písemné vyjádření předsedy představenstva Sparty Křetínského, ve kterém přiznal své pochybení. Vzhledem k okolnostem případu a závažnosti situace se proto disciplinární komise jednomyslně shodla na udělení peněžité pokuty pro Křetínského na horní hranici sazby,“ vysvětlil předseda disciplinárky Richard Baček.

Horst Siegl
Křetínský? Myslí si, že může všechno, říká Siegl. Vzpomíná na Macha a Starku

„Protože jeho jednání je zcela zjevně přičitatelné pořádajícímu klubu, shledala disciplinární komise i vážné pochybení samotného klubu. Z tohoto důvodu se komise rozhodla potrestat primárně Spartu jako pořadatelský klub peněžitou pokutou ve výši 220 tisíc korun, do které se částečně promítl i trest za pronesení a použití zakázanépyrotechniky,“ doplnil.

Sparta porušila povinnosti pořadatele tím, že nezamezila pohybu neoprávněných osob v prostorách vyhrazených účastníkům zápasu. Maximální pokuta pro klub v tomto případě je pět milionů korun, takto vysoký trest by ale připadal v úvahu jen při výjimečných excesech jako nedohrání duelu. Fyzická osoba po novelizaci disciplinárního řádu může mít zakázanou činnost ve fotbale až na tři měsíce, případně dostat pokutu až 50 tisíc korun či povinnost vykonat fotbalově prospěšnou činnost.