Jubilejní 50. souboj rivalů, který patřil k tahákům 27. kola fotbalové FORTUNA:LIGY, mohl těsně před koncem rozhodnout vlastním gólem liberecký stoper Taras Kačaraba, ale hlavičkoval těsně nad: Liberec - Jablonec 0:0. Výsledek je asi lepší pro hostující tým, který se drží v popředí tabulky a v boji o vstupenku do Evropské ligy.

Po mdlém první poločase se fanoušci dočkali menšího rozruchu až ve druhém. To si oba rivalové nějaké šance vytvořili, avšak žádná brankou neskončila. Pěkné nůžky například předvedl domácí záložník Jan Sýkora, ale vedle. Hostující Jakub Považanec zase střílel do prostřed brány.

Ve druhém poločase byl mírně lepší hostující Jablonec. Filip Nguyen ale opět podržel domácí Liberec a utkání tak skončilo nerozhodně.

FORTUNA LIGA, 27. kolo:

Liberec - Jablonec 0:0

Rozhodčí: Houdek – Paták, Ratajová. ŽK: Potočný, Musa - Trávník, Považanec, Břečka. Diváci: 6856

Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar – Potočný (73. Mara), Sýkora (56. Pešek), Malinský – Musa (84. Pázler)

Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Jovović (82. R. Acosta), Trávník (88. T. Pilík), Považanec, Vatajelu (59. Kratochvíl) – Doležal