Derby se odehrálo v parádní atmosféře a odstartovali jej aktivněji ostravští hosté, když hned ve třetí minutě zahrozil střelou vedle Fleišman. Gólu se baníkovci dočkali v deváté minutě. Pastornický sice předvedl super zákrok proti Jiráskovi, ale volný Smola hlavičkou poslal míč do sítě – 0:1.

Do té doby nulová Karviná se konečně připomněla až po dvaceti minutách. Po centru Lingra zakončoval hlavou Petráň, ale jeho pokus nebyl razantní. Od té doby však hráli především domácí. Ve 29. minutě měli asi největší šanci. Čonkův nadýchaný centr skončil u Petráně, který se dostal nad obranu Baníku, ale zakončil jen doprostřed, kde byl připravený Budinský. Karviná začala tlačit. Za dvě minuty měl gól na noze Galuška, jeho ránu k tyči vytěsnil Budinský na roh. 

Jak domácí první půli končili, tak začali tu druhou. Po Galuškově přízemní nahrávce střílel bez přípravy Janečka, ale netrefil balon ideálně. Baník se připomněl po dobrých čtyřiceti minutách. V 60. minutě se dostal k zakončení Granečný, ale vystřelil vedle.

Blízko k vyrovnání měli domácí bezprostředně poté. Jirásek ztratil míč ve středu pole, Galuška jej adresoval Lingrovi, který trefil jen tyč. Tady se utkání zlomilo. Vzápětí se opřel do balonu Jánoš, jeho projektil ještě prosvištěl jen do reklamních panelů, ale v 68. minutě už si baníkovci výhru pojistili. Krásnou střelou se prezentoval Jirásek.

V 75. minutě se ještě řítil k brance MFK střídající Diop, ale pálil mimo Pastornického tyče. V 86. minutě přišla dramatizace. Přímák z pravé strany poslal Čonka do „ohně“ a Smrž míč hlavou lízl k tyči – 1:2.

Diop mohl náskok Baníku zase navýšit, ale Pastornický jeho umístěnou střelu vytáhl na roh a více se už v nervózním závěru nestalo.

MFK Karviná – Baník Ostrava 1:2 (0:1)

Branky: 86. Smrž – 9. Smola, 68. Jirásek. Rozhodčí: Marek – Vlček, Vodrážka. ŽK: Smrž, Lingr, Janečka, Galuška, Kouřil – Stronati, Fillo, Procházka, Fleišman. ČK: 87. Lingr – 90(+2). Fillo. Diváci: 4833 (vyprodáno).

Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Smrž – Puchel (62. Krivák), Lingr, T. Weber (46. Janečka), Galuška (87. Putyera) – Petráň. Trenér: Straka.

Baník: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter (76. De Azevedo), Jánoš, Jirásek, Granečný – Kuzmanovič (89. Šindelář), Smola (67. Diop). Trenér: Páník.