Už jen složení obou jedenáctek v celé kráse odhalilo, v jaké fázi je práce s týmem v režii obou trenérů. Jindřich Trpišovský vsadil na osvědčené muže, mezi kterými překvapil snad jen Stanislav Tecl na hrotu.

„Dlouho to bylo mezi ním a Škoďákem (Milanem Škodou), který má formu, ale chtěli jsme více běhavého hráče, abychom se vyhnuli boji ve středu hřiště. Navíc zná stopera Davida Lischku ze společného angažmá v Jablonci, to byla druhá věc,“ vysvětloval Trpišovský.

A tímto tahem rozhodně nic nepokazil. Zato na druhé straně zaujalo hned několik změn. Jílek ani po výhře nad Zlínem neponechal stejnou sestavu. Kvůli zranění Krejčího ani nemohl, nicméně další tahy byly zvláštní.

Jediné použitelné opravdové křídlo Plavšiče nahradil nalevo Hašek, Frýdek se přesunul zpět do středu pole a na levého beka se tak opět vrátil Hanousek. Dá se s klidem říct, že ani jeden z těchto kroků Jílkovi nevyšel. Hanousek propadl u situace před penaltovým zákrokem, který vyrobil Frýdek. Hašek na křídle je stejně ztracený jako Hložek na téže pozici. Střídající Plavšič měl dvě zajímavé šance a ukázal, že měl být v základu. Naopak čím dál nevýraznější výkony podává i z pozice náhradníka Libor Kozák.

Celkově zatím Letenští prakticky neukázali herní tvář. Styl „čekejme, co udělá Kanga“ nemůže fungovat celou sezonu. „Na něčem se stavět dá, ale hodně situací volá po zlepšení. Máme před sebou ještě spoustu práce,“ hodnotil Jílek.

Zato červenobílý tábor může být spokojený. V derby to sice nebyl dokonalý výkon, ale propast mezi oběma týmy se jasně ukázala. „Projevila se vyspělost mužstva,“ pochvaloval si Trpišovský. Skvěle si vede obrana, z Koláře vyrostl gólman, který se v lize dlouho neohřeje, dobře zapadl Stanciu či Hovorka, Olayinkovy výkony rostou každým zápasem a takhle se dá pokračovat. Sešívaní prostě zaslouženě vládnou české lize a jejich odvěký rival má před sebou hodně dlouhou cestu, aby z něj byla opět hrozba.