Je plno fanoušků, které zajímá pouze fotbal, hokej je jim jedno a naopak. Tento víkend se ovšem tyto dva světy překrývají. Někdo si přeje, aby se při fotbalových oslavách na Letné pouštěl na velkoplošných obrazovkách hokej, další spílají Ligové fotbalové asociaci, že finiš FORTUNA:LIGY naplánovala zrovna na víkend, když bylo už dlouho dopředu jasné, že bude v tomto termínu v pražské O2 areně vrcholit hokejové mistrovství světa.

V posledních dvou zápasech si fotbalisté Sparty zajistili hned dvě tuzemské nejcennější trofeje. Po výhře v Mladé Boleslavi obhájili ligový mistrovský titul a po výhře v Plzni ovládli i pohárovou soutěž MOL Cup. V obou případech závěrečný hvizd doprovázely konflikty fanoušků s policií a proto se celý sparťanský národ těšil na to, že po závěrečném utkání sezony, v neděli doma na Letné s Plzní, všichni v klidu oslaví oba velké úspěchy.

„Chci být s celým týmem co nejdřív s vámi, na pláni. K tomu potřebujeme, abyste se tam přesunuli ze stadionu hned po ceremonii. Díky," vzkazuje kapitán Sparty Ladislav Krejčí s tím, aby se po krátkém oficiálním ceremoniálu - který neproběhne na trávníku, ale na hlavní tribuně - fanoušci přesunuli na nedalekou Letenskou pláň, kde propuknou mistrovské "double" oslavy.

MOL Cup, finále: Sparta - Plzeň 2:1. Na snímku plzeňský Tomáš Chorý právě hlavou střílí gól na 1:1.
Fotoohlédnutí za finále: Bitva hráčů, fanoušků a pohár nad hlavami sparťanů

V sobotu večer Sparta fanouškům oznámila, že obě události půjdou možná spojit. Jenže jednání během nedělního dopoledne nedopadla dobře. Kamenem úrazu jsou totiž vysílací práva. "Nechceme se tak snadno vzdát, ale v tuhle chvíli je významně nepravděpodobné, že bychom tuto věc dokázali nějak zlomit," přiznal ředitel marketingu Sparty Kamil Veselý.