Asistent trenéra Slavie Jaroslav Köstl po vyloučení v závěru duelu nesmí na jeden soutěžní zápas na lavičku. Disciplinárka dnes také udělila Spartě pokutu 120 tisíc korun za nevhodné chování příznivců v utkání s Baníkem Ostrava.

Nedělní ligový šlágr v Edenu, který byl přímým soubojem o titul, byl od úvodu mimořádně vyhrocený. Domácí klub podle komise porušil povinnosti pořadatele v několika případech. Fanoušci ještě před úvodním hvizdem vhodili kelímek s pivem směrem k plzeňskému brankáři Jindřichu Staňkovi, v průběhu zápasu neslušně uráželi soupeře a použitím zakázané pyrotechniky v závěru první půle způsobili na několik minut přerušení utkání.

Druhé kolo skupiny o titul okořenil zápas dvou nejlepších týmů Slavia - Plzeň.
Komentář: Vážně to nejde jinak? Festival hulvátství jako oslava fotbalu

Slávističtí příznivci také čelí podezření z rasistických projevů vůči Beauguelovi, kterých se proti francouzskému útočníkovi tmavé pleti měli dopustit před penaltou, z níž hosté na začátku šesté minuty nastavení srovnali na konečných 1:1. Po gólu Plzeňští slavili u své střídačky a publikum je zaházelo předměty. Pražané také podle komise coby pořadatel nezamezili vstupu neoprávněných osob na hrací plochu a do prostor vyhrazených družstvům.

Krátce poté, co se Slavia v první minutě nastavení dostala do vedení, vyloučil polský rozhodčí zápasu Bartosz Frankowski domácího asistenta Köstla za to, že zdržoval hru zakopnutím míče. Vedle jednozápasového zákazu výkonu všech funkcí dostal kolega hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského pokutu 10 tisíc korun.

Kapitán Slavie Stanislav Tecl diskutuje s polským sudím Bartoszem Frankowskim.
Hit ligy? Divočina v polské režii. Trpišovský: Mně se způsob rozhodování nelíbil

S plzeňským klubovým šéfem Šádkem zahájila komise řízení za vulgární gesto. Generální ředitel Viktorie v závěru ukázal směrem k fanouškům Slavie prostředníček. Viktoria se za to další den omluvila, ale zároveň odsoudila údajnou nenávist a agresivitu ze strany domácích příznivců. Se západočeským klubem začala disciplinárka řízení kvůli neslušným pokřikům jeho fanoušků a použití pyrotechniky. Verdikty komise vynese na příštím zasedání za týden ve čtvrtek.

Sparta si vysokou pokutu za utkání prvního kola nadstavby proti Baníku Ostrava vysloužila za dva hlavní prohřešky fanoušků. Komise letenskému klubu vyčetla, že jeho příznivci způsobili pyrotechnikou přerušení zápasu delší než dvě minuty a že se dopustili nevhodných pokřiků.