Slavia měla již od konce minulé sezony trest v podobě zavřené tribunu Sever právě za používání pyrotechniky. Její stálé osazenstvo se tak v domácí premiéře přesunulo na Jih a i přes pokračující podmínku se opět našlo pár „chytráků“, kteří se neobešli bez světlic a navíc je házeli mezi olomoucké příznivce.

A tak logicky přišel tvrdý trest. Jeden zápas bez diváků a podmíněné uzavření jižní a severní tribuny na dvě utkání do konce roku. „S ohledem na to, že fanoušci bezprostředně ohrožovali i další návštěvníky a pokračující recidivu, musela DK přistoupit k přísnějšímu trestu,“ vysvětlil její předseda Richard Baček.

Tvrdík samozřejmě nesouhlasí i proto, že okamžitě po nedělním prohřešku začala Slavia jednat. Klub i drtivá většina fanoušků se od výtržníků distancovala, zavedl se nový návštěvnický řád tvrdě trestající podobné prohřešky.

Ani to však nepomohlo. „Trestný čin spáchala omezená skupina pachatelů z jednoho slávistického sdružení čítajícího nižší desítky členů. Jsme připraveni přijmout tvrdý trest. Součet trestů DK je ale absurdní a nespravedlivý. Míří na fans, kteří čin odsuzují,“ vyjádřil se Tvrdík.

„Jestliže víkendová trestná činnost je prohrou Slavie, dnešní rozhodnutí DK je prohra českého fotbalu. Kdo na něj bude chodit a kdo do něj bude investovat? Legislativa by mela umožňovat trestat jednotlivce, ne tisíce fanoušků či investory nebo sponzory. Smutný den. Klub se odvolá,“ dodal na Twitteru.