Berete remízu, nebo cítíte, že jste z derby mohli vydolovat víc?
Před zápasem jsme chtěli zvítězit, abychom se v tabulce utrhli. Na druhou stranu, do 60. minuty to od nás nebyla žádná sláva. Hrát jsme začali až pak, takže bod bereme, je spravedlivý.

Proč jste se do utkání nemohli tak dlouho dostat?
Byl to zápas o soubojích. My dali první gól a mohli jsme vést i 2:0. Po tyčce nastal velký zlom. Soupeř se pak trefil rychle dvakrát, což nás srazilo.

Jak moc vás mrzela neproměněná šance Olayinky?
Jak se říká: nedáš, dostaneš. Měli jsme i smůlu, míč totiž od konstrukce odskočil ke gólmanovi. Nejhorší ovšem bylo, že jsme poté dvakrát inkasovali.

Zápas 14. kola FORTUNA:LIGY mezi Sparta Praha a Slavia Praha, hraný 4. listopadu v Praze. Štetina.
Sparta vedení neudržela, Slavia se po remíze v derby vrací na první místo

Co jste si říkali o poločase?
Trochu jsme na sebe křičeli. Hráli jsme derby, musíme do něj chodit jako blázni, vždyť Sparta do něj šla stejně. Pak jsme se sice zlepšili, ale výsledek už neotočili.

Dvakrát jste skórovali po rozích. Věděli jste, že standardky na Spartu mohou platit?
Zrovna na rohové kopy jsme se připravovali stejně jako před každým jiným duelem. Je až kupodivu, že jsme z nich dali dva góly. Chtěli jsme skórovat jinak, alespoň že tak.

Trefil jste se i vy. Co prožívá odchovanec Slavie, když zachrání bod na Letné?
Derby je pro mě vrcholem už odmala. Je úžasné vstřelit na Spartě branku, beru ji jako jednu z nejdůležitějších, co jsem kdy dal. Jen zamrzí, že nebyla na 3:2.

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi celky AC Sparta Praha a FK Mladá Boleslav 22. října v Praze. Benjamin Tetteh a Eldar Čivič.
Nemůžeme dostat dvě branky ze standardek, říká zklamaný sparťan Čivič

Na čele tabulky se nyní přetahujete s Plzní. Rozhodne se o titulu jen mezi vámi?
Do konce je pořád moc času, i nadstavba udělá hodně. Zopakuju, že jsme chtěli vyhrát, nicméně bod na Spartě nikdy není málo. Ve hře jsou ale určitě i ostatní týmy.

Kdy přepnete na čtvrteční bitvu s Kodaní?
Hned ráno. Derby je za námi, musíme ho hodit za hlavu. Rozebereme ho maximálně na večeři, ale od rána se už soustředíme na Evropskou ligu.