Jejich soupeř z Bohemians si na Karvinou věří. „Hrajeme doma před našimi fanoušky, ten zápas bude hlavně o nás,“ míní středopolař mužstva z Prahy Filip Hašek.

Karvinští vyhráli z posledních čtyř zápasů tři, vzrůstající formu by rádi potvrdili. „Rádi bychom už zase bodovali venku, protože letos se nám to povedlo jen v Brně s Opavou,“ připomíná trenér MFK Roman Nádvorník.

Karvinou nyní čekají „tématicky“ podobné zápasy, když po Příbrami hraje proti menším klubům z Prahy (Bohemians, Dukla), následně ji čeká moravsko-slezský trojblok (Ostrava, Olomouc, Zlín) a vzápětí pražští giganti Sparta se Slavií (oba doma).

„Do další reprezentační přestávky by bylo dobré nasbírat ještě nějaké body, abychom situaci v tabulce uklidnili,“ uvědomuje si trenér Nádvorník, který Klokany sledoval živě v Edenu v nedělním vršovickém derby proti Slavii.

Bohemians prohráli 0:1, ale herně nezklamali. „Docela jsme si s tím poradili, ve druhé půli jsme byli i lepší,“ myslí si trenér Bohemky Martin Hašek.

„Mají teď docela marodku, takže obvyklé opory jako Bartek nebo Šmíd začali na Slavii jen na lavičce. Tým byl doplněn o nějaké mladé hráče, takže je otázka, v jaké sestavě proti nám nastoupí, jestli už zapojí bývalé marody, nebo ne,“ uvažuje karvinský trenér Nádvorník.

To třeba karvinský dlouhodobý marod Pavel Dreksa se už zapojuje zlehka do tréninku. „Shodil jsem berle a začínám běhat s klukama,“ informuje.

Jeho spoluhráč Lukáš Budínský se na zápasy proti svému bývalému klubu vždy těší. „Jsou to čtyři roky, co jsem odtamtud odešel, ale pořád jsou to pro mě specifické zápasy, zvlášť v Ďolíčku. Bohemka hrála se Slavií běhavý, náročný fotbal, proti nám v tom určitě bude pokračovat. Navíc doma je fanoušci vyhecují, budou chtít vyhrát,“ uvědomuje si Budínský.

Zítřejší utkání startuje před kamerami ČT sport v 17 hodin.