Během devíti kol už nasázeli Středočeši 21 branek, a taky proto jsou v tabulce třetí za vedoucí Slavií a Plzní. „Mají kompaktní tým, který ještě posílil. Bude to těžké,“ řekl stoper Baníku Václav Procházka.

Hrát zrovna v Mladé Boleslavi, z toho jde velký respekt. Co říkáte na jejich útočnou sílu?

Je třeba přiznat, že statistiky mají opravdu velice dobré. Těch šancí si vytvoří v utkání tolik, že pak ty góly prostě dají. Mají vpředu dva kvalitní útočníky. Komličenko má velké sebevědomí. Budeme se snažit neinkasovat, ale bude to dřina. Celý mančaft musí dobře bránit a ve vápně si musíme dát pozor na oba útočníky, což je práce hlavně nás, obránců.

Marketingový ředitel 1. FK Příbram Tomáš Větrovský
Tomáš Větrovský: Všichni bychom měli mít stejný cíl. Pomáhat hráčům k vítězství!

Jeden gól za druhým střílí zmiňovaný útočník Komličenko. Co na jeho nebývalou produktivitu říkáte?

Měl skvělou loňskou sezonu a chytil začátek i té letošní. Když to tam padá, tak ten útočník pak má sebevědomí a na Komličenkovi je to hrozně vidět. Zatím mu to opravdu hodně střílí. Boleslav ale není úplně jen o něm. Je tam Matějovský, Bucha, kteří šance vytváří. Ten tým je kompaktní. Čeká nás velice náročné utkání.

Baníku to se Středočechy dlouhodobě nejde. Naposledy to byla hořká porážka 0:1 ze závěru sezony, kdy šlo o postup do Evropské ligy…

Ten poslední zápas si samozřejmě vybavuju nejvíc. To už byla Boleslav v dobré formě. Měli už rozehraného Komličenka, teď ještě posílili, ten mančaft se dál lepší. Vždy jsem je bral jako tým, který hraje o Evropu, měli vždy ambice, teď mají dvě dobré sezony, a potvrzují to i v té letošní.

294. pražské derby
Je tu derby. Děravou obranu Sparty prověří sešívaná vozba