Trenér Pavel Vrba vzal do Španělska celý kádr včetně mladíků Pavla Šulce a Tomáše Kepla a také hráče, kteří se zotavují ze zranění a následných operačních zákroků – Radima Řezníka, Jana Kopice, Daniela Koláře a Michaela Krmenčíka, kteří se postupně zapojují do přípravy.

Plzeňský kouč tak má ve Španělsku k dispozici pětadvacet hráčů a tři brankáře. K zúžení kádru dojde po návratu ze soustředění.

Pro cestu do Málagy zvolila Viktoria letiště v německém Mnichově. Následný let trval necelé tři hodiny a přesun klubovým autobusem z letiště na hotel v Esteponě zabral dalších zhruba padesát minut. „Cestu jsme zvládli, byla poměrně dlouhá, ale teď už jsme rádi, že jsme na místě,“ řekl po příjezdu na hotel třicetiletý obránce Radim Řezník, který ve Španělsku bude pokračovat se svou rehabilitací po zranění.

„Na soustředění se těším, věřím, že se budu moci více zapojit do přípravy. Začínám už běhat a doufám, že se ke klukům připojím i v dalších činnostech,“ přeje si zkušený zadák.

V Esteponě viktoriáni pobudou dva týdny, během kterých sehrají čtyři přípravná utkání.

Postupně si zahrají proti čínskému Wu-chan Čuo-er, maďarskému Puskás Akadémia, bulharskému týmu CSKA Sofia a generálku obstará souboj s New England ze Spojených států.