Středočeši naposledy vybouchli v duelu s Jabloncem, který prohráli 0:6. „Je třeba ale vzít v potaz, že si Příbram vytvořila tři gólovky. Klobouk dolů před trenérem Csaplárem, jaký tým složil,“ řekl kouč Opavy Ivan Kopecký.

„Musíme si dát pozor na to, že Příbram je schopná hrát dobře směrem dopředu. Je třeba mít obě fáze vyváženy. Nemáte šanci vyhrát, pokud nemáte dobře organizovanou defenzivu,“ poznamenal Kopecký.

Současného kouče Příbrami zná jako své boty sekretář Slezského FC Opava Lumír Sedláček, spolu se potkali při štacích ve Slavii a v polském Plocku. „Vnímám ho jako výborného trenéra, stratéga, který umí perfektně přečíst hru soupeře a využít jeho slabších stránek,“ říká na Csaplárovu adresu Sedláček.

„Překvapit nás může otevřenou ofenzivní hrou či nasazením do sestavy hráče, který toho dosud moc nenahrál nebo úplným nováčkem třeba z juniorky. Nečekal bych žádného zanďoura po minulé prohře 0:6 proti Jablonci. Prostě si to půjde Příbram s námi rozdat na férovku, jak s oblibou říká trenér Csaplár,“ přidal další postřeh Lumír Sedláček, jeho bývalý svěřenec.

Opava řeší sestavu, bude se totiž muset obejít bez vykartovaného Jana Schaffartzika.

„Honza hrát nemůže, ale máme tady další hráče, kteří ho mohou nahradit. V tom problém nevidím,“ podotkl Kopecký.

V nominaci by se mohl objevit uzdravený Jan Žídek. „Budu nad tím přemýšlet,“ uzavřel s úsměvem Ivan Kopecký.