Viktoria spolupracuje s NTKD sedm let. Umístěním loga na dresy se inspirovala právě u velkoklubů hrajících evropské poháry. „Liga mistrů je nádherná. Nicméně darovat někomu naději, případně rovnou zachránit lidský život, je mnohem víc pro všechny z nás. Přemýšleli jsme, jak znovu upozornit na důležitost dobrovolného dárcovství krvetvorných buněk a pomoci navýšit počet dárců v registru. Výsledkem je, že se logo NTKD objeví na našem dresu v zápasech Ligy mistrů,“ říká majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík.

Plzeň bude prvním českým klubem v historii, který na dresu ponese logo nadace v evropských pohárech. „Velmi si vážíme toho, že jsme před lety začali spolupracovat s Viktorkou. Věřím, že se nám opět společně podaří rozšířit cíle programu NTKD mezi fanoušky a získat další zájemce o vstup do registru dárců,“ věří Pavel Jindra, předseda správní rady NTKD.

Do registru dobrovolných dárců kostní dřeně vstoupí mládežnický tým U19 Viktorie a noví hráči. Ve středu se stal dárcem stoper Luděk Pernica. „Když mi o tom kluci v kabině řekli, vůbec jsem neváhal. A vím, že nyní se přidají i další nováčci v týmu,“ má jasno Pernica.

Kapitán Viktorie Roman Hubník, který je v registru již tři roky, uvedl, že pomoc nemocným je samozřejmost. „Pokud bychom pomohli někomu zachránit život, je to důležitější věc než fotbal,“ tvrdí Hubník.

Viktoria chystá s NTKD aktivity, jak podpořit a navýšit počet dárců. „Například se budeme snažit, aby mohli vstoupit do registru i přímo na stadionu během vybraných zápasů,“ uvádí mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Při darování kostní dřeně už není třeba odběru krve, ale stačí stěr z úst.

„Chtěl bych vyzvat všechny naše fanoušky ve věku 18-35 let, aby se k nám přidali,“ vyzývá Hubník.

Podle Jindry se stačí registrovat na internetu a poté navštívit jedno z dárcovských center, které jsou prakticky v každé krajské nemocnici. Veškeré informace najdete na: www.kostnidren.cz.

Kritéria pro vstup nových dobrovolníků: věk 18-35 let, dobrý zdravotní stav a žádné závažné onemocnění v minulosti, ochota překonat určité nepohodlí a ztrátu času spojené s návštěvou zdravotnického zařízení.