První zajímavá akce byla k vidění v páté minutě. Matoušek zatáhl míč po straně, poslal do vápna přízemní centr, k zakončení se dostal Fantiš, jehož pokus ale zlikvidoval gólman Fendrich. Opava odpověděla ve 21. minutě dělovkou Schaffartzika, která letěla těsně vedle. Chvíli na to hlavičkoval těsně vedle branky Smola.

SFC Opava - Příbram.Opavští měli optickou převahu, kopali několik standardních situací, ale příliš nebezpeční z nich nebyli. Ve 32. minutě se nadechl k sólu Zavadil, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Osm minut před poločasem zachránil míč na brankové čáře Svozil, poslal ho před branku, kde zakončoval mimo branku Žídek.

O pár okamžiků později kopal Zavadil trestný kop, Jursa prodloužil balon na zadní tyč, kde zakončoval Schaffartzik, který ke smůle domácích trefil brankovou konstrukci. Opava se nakonec dočkala. Zavadil rozehrál další standardku, Jursa ho prodloužil na Schaffartzika, který hlavou mířil přesně - 1:0.

Pět minut po přestávce se hezkou individuální akci blýskl Řezníček, který se chytře uvolnil a vystřelil, jeho ráně chyběly centimetry. Po dalším Zavadilově centru hlavičkoval Jursa a gólman Kočí měl plné ruce práce. Opavští měli převahu, ale v 63. minutě bylo vyrovnáno. Hosté kopali rohový kop, Květ vrátil balon před bránu, kde zakončoval Fantiš, podle domácích rukou – 1:1.

Vyrovnávací branka zaskočila jak domácí hráče, tak diváky. Opava se nadechla k závěrečnému náporu. Trenér Kopecký měl šťastnou ruku při střídání, když na hřiště poslal Endyho Opoku, který svůj první kontakt s míčem proměnil ve vítězný gól.

SFC Opava - Příbram.

Tomu předcházela standardní situace, kterou výborně zahrál Zavadil. Simerský trefil břevno, odražený balon ale usměrnil do sítě Opoku – 2:1. Vzápětí uviděl druhou žlutou kartu Soldát a Příbram šla do deseti. Slezané sice cenné vítězství vzít nenechali a mohli slavit záchranu.

SFC Opava – Příbram 2:1 (1:0).
Branky: 44. Schaffartzik, 85. Opoku – 61. Fantiš.
Rozhodčí: Orel – Flimmel, Vlček.
ŽK: Zavadil, Smola – Fantiš. Soldát, Květ, Tregler.
ČK: 86. Soldát.
Diváci: 3 498.

SFC Opava: Fendrich – Schaffartzik, Simerský. Svozil, Žídek – Řezníček (73. Juřena), Zavadil – Jurečka, Jursa, Janetzký (84. Opoku) – Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Příbram: Kočí – Nový, Kingue (18. Kodr), Tregler, T. Jablonský (46. Květ) – Jan Rezek, Soldát – Antwi, Fantiš, Matoušek – Polidar. Trenér: Roman Nádvorník.