„Minulý příspěvek jsem končil větou, příště si o pozornost určitě řekne Sparta, která se pokusí překvapit v Lyonu. Překvapení se nekonalo, ale mnozí Sparťané byli jistě spokojení.

Hra nebyla až tak špatná a 0:3 není až tak velká tragédie. Jenomže …

Do 55. minuty hrál Lyon něco jako „pouťový zápas“. Fotbalisté hráli jenom na sebe, sobecky a tady promarnili Letenští velkou příležitost. Lyon byl k poražení.

Admir Ljevaković na Spartě při comebacku
Tři veteráni pomáhali Teplicím. Funěl jsem, bylo to naposledy, řekl Ljevaković

Je smutné, že mužstvo, které je v současnosti pouze průměrem francouzské ligy, dá nakonec týmu, které je dnes zřejmě nejlepším mančaftem naší ligy, tři branky a v klidu vyhraje.

Sparta se herně zajisté zlepšila. Co se ale očividně nezlepšilo je vystupování Krejčího mladšího, který mnohdy a v mnohém připomíná chování Tomáše Řepky v dobách minulých.

A ještě jednou Sparta. Bylo zvláštní vidět jejího majitele sedět na tribuně West Hamu United při utkání s Liverpoolem. fotbal se mu jistě musel líbit, ovšem to asi evidentně nebyla příčina toho, proč na na stadionu byl.

Nechme tedy pana Křetínského spřádat jeho zcela jistě další „fotbalové“ plány a vraťme se ke tragédii, která postihla fotbalový národní tým.

Ke dvěma „velmi důležitým a sledovaným“ přátelákům s Kuvajtem a Estonskem nastoupíme bez hlavního trenéra. Netřeba ale smutnit. Po vzoru kdysi oblíbené show „Milionář“ se nám pan Šilhavý představí jako přítel na telefonu.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík
Svědík o rekordu Petržely: Úctyhodné číslo. Klobouk dolů, jak se pořád udržuje

Ještěže máme ty mobily …Představte si to, kdyby byly jenom pevné linky.

Neměl jsem v úmyslu tento týden nijak zvlášť komentovat jednotlivá utkání FORTUNA:LIGY, ale přesto si nemohu odpustit poznámku, na kterou mě nasměrovala diskuze s mým synem.

Jeho argument, že v dnešním fotbale je vše podstatně rychlejší než tomu bývalo dřív, akceptuji, ale v Plzni Čermák nebo Sýkora, v Edenu zase Oscar nebo Kuchta, a to jsou jen namátkou momenty, při kterých byli hráči zcela sami bez jakéhokoliv stresu a přesto dokázali v situacích, které rozhodují zápasy, vytvořit velké fotbalové zmetky.

A takovýchto situací bylo k vidění neskutečné množství. Je samozřejmé, že chyby se dělaly, dělají a budou dělat, ale proč to neustále omlouvat.

Luděk Pernica z Plzně dostává červenou kartu v utkání se Slavií.
Slavia dostala vysokou pokutu za chuligány, trest za rasismus zatím nepadl

Už začínám být alergický na hodnocení jako Byl to těžký kop (Zelenka), Hráči podali výkony, jaké potřebovali podat (Koubek) nebo Všichni to chtěli odpracovat (Smetana) či Ukázala se genialita Masopusta (expert ve studiu) a spousta dalších.

A na závěr, aby toho nebylo málo, neskutečně stupidní otázka slečny nebo paní redaktorky. Přitom odpověď většinou stejná: Musíme to rozebrat a poučit se z toho.

Tak snad to poučení někdy přijde.

Co vy na to?

Autor Stanislav Sadílek je bývalým fotbalistou a trenérem