Že bude plno, se vědělo prakticky celý týden. Dobrá atmosféra a očekávání, že by pražský rival na ostravské půdě mohl po šesti letech znovu padnout, byly ve vzduchu cítit. Fanoušky se snažila naladit i rozšířená Food zóna.

V úvodu si aplaus vychutnali jubilanti Václav Svěrkoš a Peter Drozd, fanoušky pak dostal do varu povedený start domácích. Nechybělo ani choreo, nebo konfety. Připomínka sta let od prvního zápasu i 15 let chacharů. Emoce tryskaly zejména při střídání Lukáše Haraslína, kdy se málem do sebe pustily i obě střídačky. Po zápase pak kotel – i další části stadionu – výkon mužstva Pavla Hapala ocenil.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 12. listopadu 2023, Ostrava. Abdullahi Tanko z Ostravy a Asger Sörensen ze Sparty.
Šance, emoce, gól jediný. Baník rivala nezlomil, Spartu v Ostravě spasil Panák

„Od doby, co jserm tady, bylo poprvé vyprodáno, takže jsme rádi, že přišli,“ uvedl záložník Baníku Tomáš Rigo, byť tlak domácích přibrzdil v závěru dým z chorea, kvůli čemuž se několik minut nehrálo.

Zdroj: David Hekele a Petr Kotala
Zdroj: David Hekele

Jinak mluvil autor vítězné trefy, stoper Sparty Filip Panák. „Na Rangers to bylo jinde. Britové a Skotové, to je nádhera tam hrát. Neuvěřitelná kultura, která se nedá se srovnat s žádným klubem v Česku,“ podotkl rodák z nedalekého Příbora na Novojičínsku.