Střih. Jsme v realitě, kdy se fanoušci mohou pořád těšit z napínavého finiše. Samozřejmě, tématem pro velkou část veřejnosti je to, že Slavia dál musí čelit Plzni. Ještě minimálně pár dní budou fanoušci řešit, zda je náskok Pražanů dostatečný. Hráče z předních klubů čekají po víkendu šlágry, pět kol nabitých zápasy nejlepších proti nejlepším.

Pak je tu prostřední skupina. Možnost pro čtyři týmy, aby ještě zabojovaly o účast v pohárové Evropě.

Boj o přežití

Ale největší drama slibuje trochu opomíjený „spodek“ tabulky. V tuto chvíli má totiž nahnáno hned pět klubů. Jeden spadne, další dva čeká baráž.

Poslední místo teď patří Opavě. Funkcionáři vymýšlejí psí kusy, aby probudili mužstvo znovu vyměnili trenéra. „Ani chvilku jsem neváhal,“ vyhlásil Radoslav Kováč. Bývalý reprezentant nemá licenci, ale to nevadí. Důležité jsou zkušenosti. On se učil ve Spartě. „Tam jsme byli pod tlakem neustále, navíc se nám nedařilo,“ řekl 40letý kouč, jenž má před sebou debut proti Českým Budějovicím. Motto? Každý bod se bude hodit.

Stejné věty si opakují také v Příbrami. Odepisovaný tým se po opětovném rozjezdu ligy zvedl a předběhl Opavu. Může být ještě lépe? „Musíme zůstat na zemi,“ vzkázal trenér Pavel Horváth.

Mimochodem, ve 30. kole jede Příbram do Teplic. Řekli byste tuctový mač? Kdepak! Tohle je utkání, v němž jde o bytí a nebytí. Jak pro hosty, tak pro domácí! Pokud by totiž Severočeši neuspěli (a formu mají nejhorší v lize), tak se jim barážová příčka strašidelně přiblíží. „Už ten úspěch potřebujeme,“ zmínil kouč Stanislav Hejkal, který si uvědomuje vážnost situace.

Tak co vy na to, těšíte se na víkend a pak na nadstavbu?