Poslední Zlín v 11. kole poprvé v sezoně bodoval venku. Svěřenci Pavla Vrby remizovali bez branek na hřišti Bohemians a na předposlední Karvinou ztrácí už jen bod. Slezané totiž prohráli 0:1 v Českých Budějovicích. Po dvou porážkách zabrala Olomouc, která přehrála Mladou Boleslav jasně 4:0.

Liberec - Slavia 2:3

Fotbalisté Slavie zvítězili v Liberci 3:2, přestože už po osmi minutách prohrávali 0:2. Slovanu zajistili dvoubrankový náskok Luka Kulenovič s Dominikem Preislerem, ale po čtvrthodině hry snížil Ivan Schranz a v 53. minutě z již sedmé penalty červenobílých v tomto ročníku nejvyšší soutěže srovnal střídající Mick van Buren. V 87. minutě dokonal obrat Christos Zafeiris. Slávisté v nejvyšší soutěži naplno bodovali po dvou remízách. Vršovičtí zůstávají spolu se Spartou jedinými dvěma neporaženými celky v ligové sezoně a na letenského lídra tabulky ztrácejí z druhého místa dva body. Liberečtí už šest kol po sobě nezvítězili.

FORTUNA:LIGA: Slovan Liberec - Slavia Praha 2:3.
Zpackaný úvod a pak velký obrat. Slavia vyhrála v Liberci

Branky: 5. Kulenovič, 8. Preisler - 16. Schranz, 53. Van Buren z pen., 87. Zafeiris. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Matoušek - Zelinka (video). ŽK: Červ, Fukala, Okoh, Varfolomejev - Ogbu, Zafeiris, Provod, Schranz, Van Buren. Diváci: 5927.
Liberec: Bačkovský - Fukala (90. Okoh), Chaluš, Purzitidis - Ghali (73. Doumbia), Červ (73. Varfolomejev), Žambůrek (90. Rabušic), Preisler - Frýdek (61. Višinský), Tupta - Kulenovič. Trenér: Kozel.
Slavia: Mandous - Masopust, Ogbu, Holeš - Douděra (46. Tomič), Zafeiris, Oscar, Provod (79. Jurásek) - Wallem (46. Van Buren) - Schranz (84. Jurečka), Chytil (63. Tijani). Trenér: Trpišovský.

Plzeň - Jablonec 3:2

V úvodní půli padly hned čtyři branky. Viktorii poslal do vedení Erik Jirka z penalty, poté za Jablonec odpověděli Matouš Krulich a Jan Chramosta. Poločasovou remízu zařídil Jhon Mosquera. Hned po změně stran otočil skóre ve prospěch domácích Matěj Vydra. Viktoria poté přišla o zraněného brankáře Jindřicha Staňka, jenž byl v 78. minutě odvezen ze hřiště. Plzeňští v nejvyšší soutěži vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů, navíc mají k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi. Severočeši venku v lize podvanácté za sebou nezvítězili.

Branky: 22. Jirka z pen., 38. Mosquera 46. Vydra - 30. Krulich, 34. Chramosta. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Leška - Kocourek (video). ŽK: Durosinmi, Mosquera, Šulc, Bakoš (asistent trenéra) - Hurtado, Kratochvíl, Látal (trenér). Diváci: 8505.
Plzeň: Staněk (78. Tvrdoň) - Dweh, Hranáč, Jemelka - Jirka, Traoré (64. Chorý), Kalvach, Mosquera (78. Cadu) - Šulc - Vydra (64. Bucha), Durosinmi (90.+6 Kopic). Trenér: Koubek.
Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Martinec, Hurtado - Štěpánek, Houska (90.+3 Alégué), Kratochvíl, Polidar - Čanturišvili, Chramosta - Krulich (66. Drchal, 82. Jovovič). Trenér: Látal.

Hradec Králové - Sparta 1:3

Skóre otevřel v 15. minutě Adam Karabec, jenž přidal o o více než čtvrt hodiny později druhý zásah. To už hráli Pražané bez vyloučeného Victora Olatunjiho, který dostal v 19. minutě druhou žlutou kartu. V 64. minutě snížil Václav Pilař, v 71. minutě ale přidal Jan Kuchta třetí gól obhájců titulu. Sparta udržela neporazitelnost v ligovém ročníku a na hřišti Hradce uspěla pošesté za sebou. Letenští získali venku ze šesti zápasů 14 bodů, což je nejlepší bilance v soutěži. "Votroci" ve čtvrtém soutěžním duelu pod vedením trenéra Václava Kotala poprvé prohráli a dnešního soupeře neporazili v lize podvanácté v řadě.

FORTUNA:LIGA - 11. kolo: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha.
Spartě v Hradci nevadilo ani dlouhé oslabení. Výhru řídili Karabec s Kuchtou

Branky: 64. Pilař - 15. a 34. Karabec, 71. Kuchta. Rozhodčí: Hocek - Kříž, Machač - Starý (video). ŽK: Wiesner, Friis (asistent trenéra). ČK: 19. Olatunji (všichni Sparta). Diváci: 9300 (vyprodáno).
Hradec: Bajza - Klíma, Ševčík, Čihák, Horák - Kodeš (70. Kučera), Dancák (46. Hais) - Harazim (46. Rada), Ladislav Krejčí I (83. Šašinka), Pilař - Vašulín. Trenér: Kotal.
Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen, Ladislav Krejčí II - Preciado (67. Wiesner), Sadílek (84. Laci), Kairinen, Zelený - Karabec (67. Pešek), Haraslín (15. Kuchta, 84. Sejk) - Olatunji. Trenér: Priske.

České Budějovice -  Karviná 1:0

Jedinou branku vstřelil v 87. minutě Musa Alli. Jihočeši zvítězili po třech kolech, doma získali devět z dosavadních 10 bodů a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo. Českobudějovičtí poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže udrželi nulu. S Karvinou neprohráli pošesté z dosavadních sedmi vzájemných ligových duelů. Nováček z Karviné v druhém zápase po příchodu trenéra Juraje Jarábka na minulou výhru 5:2 nad Libercem nenavázal a klesl na předposlední pozici. Slezané zůstávají jediným týmem, který ještě v sezoně nezískal venku ani bod.

Před zápasem s Karvinou se představitelé Dynama i diváci rozloučili s dlouholetou oporou Patrikem Čavošem, jenže před sezonou  odešel právě do Karviné.
Tři body Dynamo s Karvinou vydřelo, zlatý gól dal Alli Musa

Branka: 87. Alli. Rozhodčí: Kvítek - Vlček, Vyhnanovský - Všetečka (video). ŽK: Hellebrand, Alli, Zápotočný (asistent trenéra) - Memič, Budínský. Diváci: 2249.
Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Matouš Nikl, Králik, Trummer - J. Hora (61. Suchan), Čermák - Šigut (90. Osmančík), Hellebrand (90. Havel), Alli (90.+3 Hubínek) - Skalák (61. Adediran). Trenér: Marek Nikl.
Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Svozil, Fleišman - Moses (62. Traoré), Čavoš (80. Boháč) - Memič (72. Antovski), Bartl (46. Budínský), Iván - Akinyemi (62. Doležal). Trenér: Jarábek.

Slovácko - Teplice 2:0

Fotbalisté Slovácka porazili Severočechy v nejvyšší soutěži posedmé za sebou. Týmu z Uherského Hradiště pomohlo k výhře vyloučení hostujícího Lukáše Marečka z 25. minuty, přesilovku krátce po změně stran využili Rigino Cicilia a Marek Havlík. Celek z Uherského Hradiště natáhl sérii bez porážky v lize s Teplicemi na devět utkání a doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou zvítězil. Brankář Slovácka Heča už popáté v sezoně udržel čisté konto. Tepličtí po třech kolech nebodovali.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v 11. kole FORTUNA:LIGY vyzvali Teplice.
Slovácko posedmé v řadě srazilo oslabené Teplice. Šumulikoski skončil na tribuně

Branky: 48. Cicilia, 56. Havlík. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Pečenka - Zelinka (video). ŽK: Daníček, Kadlec - Hronek. ČK: 40. Šumulikoski (sportovní manažer) - 25. Mareček. Diváci: 4232.
Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček (57. Hofmann), Kadlec, Doski - Valenta (73. Petržela), Trávník - Sinjavskij (88. Kim Sung-pin), Havlík, Juroška (57. Holzer) - Cicilia (73. Vecheta). Trenér: Svědík.
Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Knapík - Radosta (85. Bílek), Havelka (56. Vachoušek), Jukl, Beránek (85. Krsmanovič) - Hronek (46. Hora), Trubač (66. Křišťan) - Fila. Trenér: Frťala.

Bohemians - Zlín 0:0

"Ševci" premiérově v této sezoně nejvyšší soutěže udrželi čisté konto a v šestém venkovním duelu poprvé bodovali, přesto zůstávají v tabulce poslední o bod za Karvinou. Pražané počtvrté z posledních pěti kol nevyhráli. "Klokani" alespoň prodloužili domácí ligovou neporazitelnost na čtyři utkání a udrželi třetí čisté konto v ročníku. Zlín v nejvyšší soutěži popáté za sebou nevyhrál, v posledních dvou kolech remizoval.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v 11. kole FORTUNA:LIGY vyzvali v Ďolíčku domácí Bohemians Praha 1905.
Druhá remíza v řadě. Ševci hráli v Ďolíčku bez branek, z venku vezou první bod

Rozhodčí: Černý - Caletka, Dobrovolný - Radina (video). ŽK: Jedlička, Hybš, Prekop, Beran - Didiba, Simerský, Rakovan. Diváci: 5412.
Bohemians: Jedlička - Hůlka, Vondra, Hybš - Dostál (68. Beran), Jánoš (68. Hrubý), Smrž, Kovařík - Prekop, Matoušek (76. Kozák) - Puškáč (76. Kadlec). Trenér: Veselý.
Zlín: Rakovan - Reiter, Simerský, Kolář, Čelůstka (46. Cedidla) - Didiba (62. Bužek), Janetzký - Fantiš, Tkáč (90.+4 Slončík), Bartošák (62. Dramé) - Vukadinovič (90. Kovinič). Trenér: Vrba.

Olomouc - Mladá Boleslav 4:0

Za Sigmu se netradičně prosadili čtyři obránci - ve 26. minutě otevřel skóre Juraj Chvátal a po změně stran skórovali Ondřej Zmrzlý, Jakub Pokorný a Vít Beneš. Hosté od 72. minuty dohrávali bez vyloučeného Ondřeje Karafiáta. Olomoučtí si připsali nejvyšší ligovou výhru od předloňského listopadu, kdy venku rozdrtili Pardubice 5:1. Naopak Boleslav utrpěla nejhorší porážku v nejvyšší soutěži od debaklu rovněž 0:4 v dubnu na stadionu Bohemians 1905. Sigma zvítězila po dvou kolech, Boleslav po třech ligových výhrách za sebou nebodovala.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav, Ondřej Zmrzlý dává gól
Zraněné střelce Sigmy nahradili obránci. Boleslavi dali při výhře čtyři góly

Branky: 26. Chvátal, 63. Zmrzlý, 66. Pokorný, 89. Beneš. Rozhodčí: Klíma - Paták Dohnálek - Volek (video). ŽK: Fortelný - Karafiát, Suchý. ČK: 72. Karafiát. Diváci: 2939.
Olomouc: Digaňa - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Ventúra, Breite (84. Dele) - Zorvan (84. Spáčil), Navrátil (76. Pospíšil), Sláma (60. Fortelný) - Zifčák (76. Fiala). Trenér: Jílek.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Kubista (46. Sakala), Matějovský (69. Mašek) - Kušej, Mareček (46. Ladra), Solomon (61. Jawo) - Pulkrab (73. Poulolo). Trenér: Kulič.

Ostrava - Pardubice 1:1

Fotbalisté Ostravy jen remizovali doma s Pardubicemi 1:1. Východočeši vedli od 42. minuty po gólu Kryštofa Daňka z pokutového kopu, Baník krátce po změně stran srovnal díky Ewertonovi, přes velký nápor a řadu šancí už ale výsledek neotočil. Slezané ani v šestém domácím utkání ligové sezony neprohráli, poprvé po dvou kolech ale ztratili body. Pardubičtí počtvrté za sebou nezvítězili.

Útočník Baníku Ostrava Filip Kubala.
Nečekaná ztráta! Baník doma zahazoval šance, proti Pardubicím bere jen bod

Branky: 50. Ewerton - 42. Daněk z pen. Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Podaný - Adámková (video). ŽK: Kubala, Lischka - Daněk, Kováč (trenér). Diváci: 9108.
Ostrava: Letáček - Ndefe (67. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta (87. Fadairo), Boula (87. Kaloč), Rigo (67. Šín), Ewerton - Kubala - Tanko (72. Almási). Trenér: Hapal.
Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn - Darmovzal (74. Donát) - Míšek (72. Matoušek), Daněk, Hlavatý (64. Tischler), Sychra (72. Helešic) - Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.