Baník se od vulgárních výroků ještě ve středu veřejně distancoval. Dotyčné osobě byl v návaznosti na incident bezodkladně udělen klubový zákaz vstupu na všechna domácí mistrovská, pohárová a přípravná utkání v délce trvání dvou let.

„Chci se upřímně omluvit každému, komu jsem svými slovy způsobil újmu. Především hráči Jhonu Mosquerovi, jehož se má slova mohla osobně dotknout,“ uvedl autor výroků v prohlášení, v němž také uvádí, že se hráči za své emotivní jednání omluvil i telefonicky. „V návalu emocí jsem vypustil slova, kterých lituji. Podobný způsob uvažování, jaký z mých emočních výroků vyplynul, je mi v osobním životě naprosto cizí,“ uvedl dále.

Muž se ve svém prohlášení omluvil také Baníku a je dle svých slov připraven nést plnou zodpovědnost za sankce, které klub mohou v důsledku jeho jednání postihnout. „Jsem dlouhodobým podporovatelem klubu, o to víc mě to celé mrzí,“ dodal.

Baník bezprostředně po duelu s Libercem uvedl, že nemíní tolerovat jakékoliv projevy rasismu a xenofobie. „Omluvu adresovanou klubu spolu s ujištěním o přijetí zodpovědnosti jsme přijali, nicméně dvouletý zákaz vstupu na zápasy Baníku by měl být dostatečným signálem toho, že takové počínání nehodláme tolerovat," uvedl tiskový mluvčí Baníku Marek Lorenc.