Úřadující šampion a lídr soutěže se ale nakonec z vítězství neradoval. V hektickém závěru srovnal na konečných 2:2 v 97. minutě hlavou po rohu Patrizio Stronati a zcela změnil náladu obou táborů. Ostravané juchali, to Pražané nechápavě kroutili hlavami.

„Dostat gól v 94. minutě, to jste skoro mrtví. Když se vám pak ještě podaří vyrovnat z rohu, musíte být spokojený,“ usmíval se trenér Baníku Luboš Kozel. „Měli jsme to ve svých rukách. Tu poslední situaci jsme měli odvrátit,“ litoval kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Baník dal Slavii oba góly po rohovém kopu. „Věděli jsme, že Slavia bude mít převahu, že jsou silní. Vždy říkám hráčům, že standardka je jiná soutěž, při ní se kvalita smazává. Je to i o zodpovědnosti jednotlivých hráčů. Jsem za ty dva góly a bod rád,“ podotkl Kozel.

„Slávka podle mě před tím druhým gólem udělala chybu, když se stáhla až po vápno. Rychle jsme rozehráli a po nákopu získali roh. Když takhle vyrovnáte, je to i o štěstí. Byla to ale odměna za pracovitost celého týmu. Bod se Slavií je úspěch,“ pokračoval Kozel.

„První gól jsme dali po nacvičeném rohu, ten druhý už byla určitá shoda okolností. Šel tam i Lašty a myslím, že tam šel velice dobře. Měl to skoro na hlavě a možná i díky tomu tam byl Zio sám,“ dodal Luboš Kozel, který si hodně pochvaloval defenzivní práci.

Baník Ostrava – Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 17. Svozil, 90+6. Stronati – 14. Stanciu, 90+4. Masopust. Rozhodčí: Berka – Novák, Váňa. ŽK: Stronati, Procházka, Potočný, Jánoš, Kaloč, Jirásek, Fleišman – Tecl, Zima, Júsuf. ČK: 87. Jirásek - 90+5. Tecl.

Baník Ostrava: Laštůvka 3 – Svozil 2, Procházka 2, Stronati 2 – Fillo 3, Jánoš 3 (69. Kaloč 3), Jirásek 3, Potočný 3 (85. Baroš), Holzer 3 – Kuzmanovič 3 (69. R. Hrubý 3, 84. Fleišman), Smola 3 (63. Reiter 3). Trenér: Kozel.

SK Slavia Praha: O. Kolář 3 – Coufal 3 (88. Júsuf Hilál), Kúdela 3, Zima 3, Bořil 3 – Ševčík 3, Traoré (80. Holeš) – Hellebrand 4 (46. Masopust 2), Stanciu 3 (90+6. Frydrych), Provod 3 – Musa 4 (46. Tecl 3). Trenér: Trpišovský.