Čtyři kola čekali fotbalisté Bohemians na ligovou výhru. Naposledy se ze zisku tří bodů radovali 21. listopadu doma s Teplicemi, pak třikrát prohráli a jednou remizovali (s nováčkem z Pardubic). Na formě vršovického týmu se negativně odrazila nákaza několika opor i trenéra Luďka Klusáčka koronavirem.

Proto byl úterní mač s Příbrami tak důležitý: čekalo se, že zelenobílí si v Ďolíčku se soupeřem ze dna tabulky poradí a vrátí se na vítěznou vlnu. Nakonec se to povedlo, Bohemka vydřela vítězství 2:1, ale jinak to žádná sláva nebyla. Věrní fanoušci, kteří duel sledovali na štaflích zpoza plotu, moc důvodů k jásotu neměli.

„Nebylo to moc pohledné utkání,“ uznal Klusáček. „Z naší strany to bylo strašně nervózní, hlavně v prvním poločase. Nedostali jsme se v něm k souvislejší hře,“ kritizoval kouč své svěřence.

Když se klokanům konečně vydařila trochu kloudnější akce, skončila gólem. V 25. minutě přesně zakončil zkušený záložník Kamil Vacek, pro kterého šlo o první trefu v sezoně. Jenže chvíli před odchodem do šaten vyrovnal po pěkné individuální akci Zdeněk Folprecht. Na šance chudý první poločas tak skončil smírně.

Doma 13 ze 14 bodů

Domácí se do vedení vrátili v 73. minutě díky dorážce teprve osmnáctiletého Vojtěcha Nováka. Klokany to ale moc neuklidnilo: Příbram si v závěrečné dvacetiminutovce vytvořila dvě hodně nadějné šance, při Vaisově hlavičce spasil Bohemku mrštným zákrokem brankář Le Giang.

„Pro nás šlo o šťastný konec a velmi důležité tři body. Bylo to hrozně těžké utkání. Fanoušci vidí nedostatky ve hře, ale je nutné říct, že někteří hráči toho za sebou mají hodně,“ připomněl Klusáček nedávné zdravotní patálie.

Bohemka je po dvanácti odehraných zápasech třináctá a potvrzuje, že se jí daří hlavně doma. V Ďolíčku získala hned třináct ze čtrnácti bodů. „Doufám, že se nám do konce podzimu podaří odpoutat se od spodku tabulky a trochu se uklidnit,“ dodal Klusáček.

V neděli čeká klokany malé pražské derby na Slavii.