A na jihu Čech nezačalo jeho mužstvo špatně. Po první nadějné čtvrthodině to vypadalo na jedna méně, spíše na dvojku, prostě na poctivou chvalitebnou. Už v 9. minutě se ocitl v gólové šanci Tetour, ale jakoby se jí zalekl a zblízka vysoko přestřelil.

Jihočeši byli neviditelní. Tutovou šanci jim paradoxně ve 20. minutě nabídl hrubě chybující Mena, který „namazal“ Alvirovi. Toho však vychytal Laštůvka. Baník mohl poslat do vedení ve 42. minutě Potočný, který však trefil z přímého kopu horní tyč.

Po přestávce byl znovu brzy aktivnější Baník. Ve 49. minutě hlavičkoval v dobré pozici Mena, jeho pokus ale skončil těsně vedle pravé tyče. Už v 53. minutě mohl poslat domácí do vedení Alvir. Proti byl pohotový Laštůvka, konkrétně jeho noha.

Vyrovnaný zápas rozhodl v 84. minutě domácí Mršič, který si na zadní tyči bleskově zpracoval centr a překonal Laštůvku. V hektickém závěru se snažil Baník vyrovnat, ale po útočné hlavičce vysunutého Laštůvky už Stronati srovnat nedokázal.

„Vše je o gólech a když je nedáme, tak výsledek nepřijde. Ve druhém poločase jsme byli lepší, bohužel finální fáze je dále slabá. Chybí kvalita v koncovce, v šestnáctce, šance nepřetavíme v gól. To je náš velký problém,“ uznal kouč Baníku Luboš Kozel.

České Budějovice – Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 84. Mršič. Rozhodčí: Marek – Mojžíš, Ratajová. ŽK: Alvir, Čavoš, Javorek – Potočný. Hráno bez diváků.

Č. Budějovice: Drobný – Čolič, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Javorek – Ekpai (61. Mészáros), Alvir (88. Valenta), Mršič – Brandner (77. Ledecký). Trenér: Horejš.

Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman (62. Ndefe) – De Azevedo, Jánoš, Mena (87. Buchta), Tetour, Potočný (46. Holzer) – Zajíc (80. Šašinka). Trenér: Kozel.