Podruhé v řadě zaváhala Plzeň. Třetí Viktoria ztatila body v Karviné, kde remizovala 0:0, a její ztráta na vedoucí duo S+S opět narostla. Liberec doma rozstřílel Slovácko 4:1 a sestupem namočený Zlín porazil Olomouc 3:2.

Baník v neděli porazil v přestřelce na Střelnici 3:2 Jablonec. Hradec uspěl 1:0 v Teplicích. V záchranářském souboji mezi Pardubicemi a Českými Budějovicemi se body dělily za remízu 1:1.

Sparta - Mladá Boleslav 1:1

Středočeši vedli na Letné po vlastní brance Kaana Kairinena, v závěru první půle vyrovnal Veljko Birmančevič. Od 59. minuty dohrávali obhájci titulu bez vyloučeného Ángela Preciada. Letenští, kteří ve středu po vítězství 2:0 na hřišti druholigové Opavy potřetí za sebou postoupili do finále domácího poháru, neporazili Boleslav ani podruhé v sezoně nejvyšší soutěže. Na podzim na jejím stadionu prohráli 1:3. Sparta v lize nenavázala na minulá dvě vítězství a ztratila body ve třetím z posledních pěti kol.

Branky: 44. Birmančevič - 20. vlastní Kairinen. Rozhodčí: Rouček - Kříž, Leška - Volek (video). ŽK: Vitík, Priske (trenér) - Matějovský, Kušej, Mikulec, Pulkrab. ČK: 59. Preciado (Sparta). Diváci: 17.009.

Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen (76. Wiesner), Krejčí - Preciado, Kairinen, Solbakken (46. Panák), Zelený (46. Ryneš) - Birmančevič (76. Olatunji), Haraslín (65. Sadílek) - Kuchta. Trenér: Priske.

M. Boleslav: Mikulec - Kadlec (90.+2 Kostka), Král, Suchý, Karafiát, Fulnek - Sakala, Matějovský (64. Mareček) - Kušej (64. Solomon), Hilál (64. Pulkrab), Ladra (88. Šimek). Trenér: Holoubek

Jablonec - Ostrava 2:3

Základ ke třetí výhře Baníku po sobě položili během úvodní půlhodiny Jiří Klíma a Patrick Kpozo. V nastavení prvního dějství snížil Dominik Hollý, ale po změně stran domácí Nemanja Tekijaški zamířil nešťastně do vlastní branky a Michal Černák poté už jen snížil. Baník v lize zvítězil na jablonecké Střelnici poprvé od roku 2006 a po 19 marných pokusech. Severočeši včetně úterního vyřazení z domácího poháru od Plzně prohráli čtvrtý soutěžní zápas po sobě.

FK Jablonec - Baník Ostrava
Jablonec zase lepil sestavu. Má vykartované hráče

Branky: 45.+1 Hollý, 79. Černák - 11. Klíma, 24. Kpozo, 61. vlastní Tekijaški. Rozhodčí: Berka - Vlček, Slavíček - Adámková (video). ŽK: Kratochvíl, Hollý, F. Souček, Martinec - Boula, Kpozo. Diváci: 2518.

Jablonec: Hanuš - Černák (89. Štěpánek), F. Souček, Tekijaški, Polidar - Kratochvíl, Martinec - Kanakimana (46. Alégué), Hollý (89. Velich), Čanturišvili - Chramosta (69. Hübschman). Trenér: Látal.

Ostrava: Letáček - Blažek, Frydrych, Lischka - Buchta (60. Rusnák), Rigo, Boula (73. Pojezný), Kpozo - Ewerton (87. Šehič) - Tanko (87. Adediran), Klíma (73. Kubala). Trenér: Hapal.

Teplice - Hradec Králové 0:1

Teprve druhou venkovní výhru v ročníku nejvyšší soutěže zařídil "Votrokům" gólem v šesté minutě útočník Daniel Vašulín. Východočeši zvítězili potřetí z posledních čtyř kol a poskočili na deváté místo tabulky o bod před dnešního soupeře. Tepličtí z uplynulých čtyř ligových zápasů uhráli jen jednu remízu a doma nebodovali po sedmi utkáních. Hradci v nejvyšší soutěži podlehli popáté z minulých šesti vzájemných duelů.

FORTUNA:LIGA: Teplice - Hradec Králové
Hradec vyhrál vinou chyby veterána Grigara. V Teplicích smutnil i zpěvák Neckář

Branka: 6. Vašulín. Rozhodčí: Pechanec - Dobrovolný, Pfeifer - Zelinka (video). ŽK: Chaloupek, Jásir, Mareček - Krejčí, Klíma, Kučera, Kodeš, Harazim, Pudhorocký. Diváci: 4629.

Teplice: Grigar - Kričfaluši, Chaloupek, Mičevič - Bílek (71. Radosta), Mareček, Jukl (82. Bednár), Labík (58. Švanda) - Trubač (58. Čerepkai) - Fila, Jásir. Trenér: Prášil.

Hradec: Zadražil - Klíma, Kodeš, Spáčil - Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí (69. Horák) - Čmelík (59. Pudhorocký), Pilař (69. Juliš) - Vašulín (80. Hais). Trenér: Horejš.

Pardubice - České Budějovice 1:1

Domácí brzy vedli díky gólu Michala Surzyna, o dělbu bodů se v 80. minutě postaral Zdeněk Ondrášek. Jihočeši v nejvyšší soutěži popáté za sebou nezvítězili a zůstali na posledním místě tabulky s jednobodovou ztrátou na Karvinou. Pardubičtí nepotvrdili minulou výhru z Olomouce a jsou nadále třináctí.

Pardubičtí fotbalisté (v červeném) přivítali ve 27. kole České Budějovice. Michal Surzyn právě slaví gól.
Absenci třinácti gólů Pardubice vyplnily svátečním střelcem. Dva body ztratily

Branky: 5. Surzyn - 80. Ondrášek. Rozhodčí: Radina - Hurych, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Krobot, Surzyn, Solil, Černý - Králik, Lazič, Tranziska, Alli. Diváci: 3131.

Pardubice: Kinský - Mareš, Kukučka, Ortiz, Surzyn - Solil (53. Vacek), Icha, Hlavatý - Patrák (67. Daněk) - Sychra (83. Tischler), Krobot (67. Černý). Trenér: Mikula.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký (46. Lazič), Poulolo, Králik, Madleňák (46. Trummer) - Skalák (46. Alli), Čermák, Hellebrand - Suchan - Šigut (78. Brandner), Ondrášek (84. Tranziska). Trenér: Lerch.

Slavia - Bohemians 2:1

Favorit rozhodl vršovické derby před vyprodaným Edenem až po změně stran, kdy se trefili Petr Ševčík s Mojmírem Chytilem. V závěrečné třetí minutě nastavení snížil Lukáš Hůlka. Červenobílí prohráli v nejvyšší soutěži jediný z posledních 30 zápasů a neporazitelnost v ní protáhli už na 13 kol. "Klokani" utrpěli porážku po pěti ligových duelech. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský si připsal 191. vítězství v historii samostatné nejvyšší soutěže a dotáhl rekordmana Pavla Vrbu.

Branky: 55. Ševčík, 67. Chytil - 90.+3 Hůlka. Rozhodčí: Všetečka - Caletka, Antoníček - Černý (video). ŽK: Oscar - Soukup, Puškáč, Dostál. Diváci: 19.034.

Slavia: Staněk - Vlček, Holeš, Zima (46. Jurásek), Zmrzlý - Ševčík (86. Masopust), Oscar - Douděra (77. Tomič), Provod, Jurečka (86. Tecl) - Chytil (71. Zafeiris). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Soukup - A. Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl (25. Dostál), Hůlka, Hrubý, Kovařík - Prekop (68. Kozák), Hála (84. Huf) - Ristovski (68. Puškáč). Trenér: Veselý.

Karviná – Plzeň 0:0

Fotbalisté Plzně nečekaně remizovali v Karviné bez branek a ani podruhé v sezoně nováčka nejvyšší soutěže neporazili, na podzim mu doma podlehli 0:1. Viktoriia ve čtvrtek čeká úvodní utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou. Na něj si chystala i záložníka Jana Sýkoru, který se však brzy zranil a musel být vystřídán. Slezané navzdory zisku cenného bodu zůstali předposlední.

Fotbalisté Karviné uhráli ve 27. ligovém kole s Plzní cenný bod po bezbrankové remíze. Uprostřed domácí kapitán Jaroslav Svozil.
Karviná uhrála s favorizovanou Plzní cenný bod. Jak to hodnotil kouč Bielan?

Rozhodčí: Trska – Paták, Machač – Machálek (video). ŽK: Kopic, I. Traoré (oba Plzeň). Diváci: 3026.

Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist – Raspopovič (68. Kačor), Boháč, Moses, Fleišman – Čavoš (90.+4 A. Traoré), Regáli (77. Iván) – Akinyemi (77. Ezeh). Trenér: Vlk.

Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Cadu (62. Kopic), Kalvach, Červ (62. I. Traoré), Sýkora (15. Souaré) – Šulc, M. Vydra (62. Metsoko) – Chorý. Trenér: Bakoš.

Liberec – Slovácko 4:1

Liberec porazil doma 4:1 Slovácko a ze sedmého místa ztrácejí pouze bod na šestou příčku dnešního soupeře, která znamená postup do nadstavbové skupiny o titul. Severočechy poslali do vedení v první půli Luka Kulenovič a Lubomír Tupta. V 53. minutě hosté snížili po vlastní brance Mariose Purzitidise, domácím ale záhy vrátil náskok Filip Prebsl a pojistku přidal v závěru prvním gólem v nejvyšší soutěži Michal Fukala. Slovan tak zvládl úvodní utkání pod novým majitelem Ondřejem Kaniou, který v úterý odkoupil většinový podíl v klubu od Ludvíka Karla.

Slovan Liberec (v modrém) vstoupil do nové éry pod novým majitelem vysokým vítězstvím 4:1 nad Slováckem.
Slovanu vstup do nové éry vyšel. Na domácím stadionu porazil Slovácko vysoko 4:1

Branky: 6. Kulenovič, 23. Tupta, 56. Prebsl, 85. Fukala – 53. vlastní Purzitidis. Rozhodčí: Petřík – Pečenka, Kotalík – Klíma (video). ŽK: Varfolomejev – Kalabiška. Diváci: 3451.

Liberec: Vliegen – Mikula, Chaluš, Purzitidis – Penner (68. Fukala), Žambůrek (83. Varfolomejev), Prebsl, Preisler – Višinský (77. Doumbia), Tupta (83. Kok) – Kulenovič (77. Horský). Trenér: Kozel.

Slovácko: Fryšták – Reinberk (83. Bartoš), Hofmann (46. Mihálik), Kalabiška (73. Břečka), Blahút – Sinjavskij, Kohút (77. Holásek), Havlík, Juroška (77. Holzer) – Vecheta, Kvasina. Trenér: Svědík.

Zlín – Olomouc 3:2

Fotbalisté Zlína v nejvyšší soutěži vyhráli po pěti zápasech. Strůjcem jejich výhry byl Tom Slončík, který dal dvě branky ve 36. a 66. minutě a nahrál na gólovou hlavičku Jakuba Černína v 55. minutě. Za hosty snížil v 83. minutě z pokutového kopu střídající Ebrima Singhateh a v nastavení ještě zkorigoval stav další příchozí hráč z lavičky Martin Pospíšil.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve 27. kole FORTUNA:LIGY vyzvali Sigmu Olomouc.
Ševci ovládli domácí souboj s Olomoucí, exceloval Slončík, má 2 + 1

Branky: 36. a 66. Slončík, 55. Černín – 83. Singhateh z pen., 90.+3 Pospíšil. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Hrabovský - Berka (video). ŽK: Bartošák – Vraštil, Saňák (trenér). Diváci: 3021.

Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Simerský, Pidro (90.+1 Čelůstka) – Bužek, Bartošák – Vukadinovič (76. González), Slončík (86. Didiba), Fantiš (90.+1 Kolář) – Schánělec (76. Tkáč). Trenér: Červenka.

Olomouc: Stoppen – Pokorný, Vraštil, Novák (68. Uriča) – Chvátal, Spáčil (61. Zifčák), Breite, Zorvan (61. Pospíšil), Sláma (61. Singhateh) – Vodháněl, Juliš (79. Langer). Trenér: Saňák.