Fotbalisté Slavie měli ve středu všechno ve svých rukou – v pohárovém čtvrtfinále přivítali Spartu na svém hřišti a rovněž zápas se vyvíjel v jejich prospěch. Nedlouho před poločasem se z rychlého útoku prosadil Ivan Schranz a když se týmy vrátily z kabin, navýšil vedení domácích Malick Diouf přesnou dorážkou.

Jenže Sparta předvedla velkou stíhací jízdu. Už v 55. minutě utekl slávistické obraně Victor Olatunji a stejný hráč o čtvrt hodiny později srovnal stav napínavého duelu. Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém se po ruce Tomáš Vlčka trefil z penalty Adam Karabec. Sparta tak vyhrála 3:2, postoupila v MOL Cupu dál a dobře se naladila i na další derby.

Před ním se ale mezi fanoušky hodně diskutuje o dalších událostech zápasu. Mnozí fanoušci Slavie tvrdí, že se ruka pískat neměla, další příznivci kopané zase diskutují o neodpískaných zákrocích Vlčka a Olatunjiho.

MOL Cup, čtvrtfinále: Slavia - Sparta.
Rušno v kabině rozhodčích po vypjatém derby. Slavii hrozí pokuta, Tvrdík zasáhl

Velký vzruch ale vzbudil i vedoucí mužstva pražské Slavie Stanislav Vlček. Ten totiž odmítl po skončení zápasu podepsat zápis o utkání. To je přitom jeho povinnost.

„Povinností vedoucího družstva je ověřovat a brát na vědomí zápis o utkání na výzvu rozhodčího (bezprostředně po skončení utkání). Vzhledem k tomu, že ze strany vedoucího družstva SK Slavia Praha k výše uvedenému nedošlo, bude se tímto jednáním zabývat Řídící komise TOP soutěží FAČR,“ uvedl pro deník Sport zástupce ředitele oddělení komunikace fotbalové asociace Martin Gregor.

Ke zvláštnímu incidentu se posléze vyjádřil i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Zápis vedoucí mužstva nepodepsal, protože jsme nedostali racionální vysvětlení udělení žlutých karet v zápase,“ napsal na svém profilu na sociální síti X.

Tvrdík si protiřečí

Hned v dalším bodě svého vyjádření k zápasu si ale dosti protiřečil. „Výkon hlavního rozhodčího nezpochybnitelný, o výkonu rozhodčího VAR máme pochybnosti. Nemusíme všichni souhlasit, ale je to naše právo,“ doplnil Tvrdík a se svými sledujícími se podělil i o jedno přání.

„Přáli bychom si, aby nedělní derby konečně jednou nerozhodl VAR/sporná penalta, ale výkon obou týmů na hřišti,“ zakončil svoje prohlášení.

Odveta 2. kola Evropské ligy: Sparta Praha - Galatasaray Istanbul. Ilustrační snímek
Lístky na Liverpool za desítky tisíc? Sparta důrazně varuje před překupníky

Na straně druhé v týmu Sparty vše nasvědčuje tomu, že v klubu vládne po vítězném zápase klid. Jak se podepíše atmosféra okolo obou celků na nedělní odvetě? Vyhraje slávistické odhodlání vrátit soupeři porážku, nebo uspěje Sparta i podruhé? Úvodní výkop je na Letné naplánovaný na 18 hodin.