SK Sigma Olomouc - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Obránce Beneš ve třiatřicáté minutě zahrával malou domů, gólman Macík vypadal, že si nohou míč zastaví a rozehraje, jenže místo toho jej pustil za svá záda. Kuriozní moment nasměroval Pardubice k výhře, kterou v nastavení potvrdil bývalý hráč Sigmy Zlatohlávek.

SK Sigma Olomouc - FC Zbrojovka Brno 0:2 Matúš Macík

Branky: 32. vlastní Beneš, 90+1. Zlatohlávek.

Rozhodčí: Berka - Ratajová, Kotík. ŽK: Singhateh - Patrák, Tischler. Diváci: 3366.

Olomouc: Macík - Chvátal, Beneš (58. Sláma), Matys (81. Fiala), Novák - Ventúra (46. Singhateh) - Langer (85. Uriča), Breite, Pospíšil, Zorvan (58. Fortelný) - Juliš. Trenér: Jiří Saňák.

Pardubice: Kinský - Kukučka, Donát, Surzyn - Mareš, Solil, Icha, Patrák (65. Tischler), Hlavatý - Sychra (72. Brdička (87. Černý)), Krobot (65. Zlatohlávek). Trenér: David Mikula.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:0 (2:0)

Dlouhou sérii prolomili fotbalisté pražských Bohemians. Naposledy totiž ligovou výhru slavili 11. listopadu, od stejného data pak čekali na první domácí úspěch. Toho se dočkali díky brankám Michala Berana, který se střelecky prosadil téměř po čtyřech letech, a Lukáše Hůlky.

Fanoušci v Ďolíčku (na ilustračním snímku) se radovali z výhry nad Jabloncem.
Gól a asistence Hůlky. Bohemka prolomila černou sérii, porazila Jablonec

Branky: 22. Beran, 40. Hůlka

Rozhodčí: Černý – Podaný, Dresler. ŽK: Petrák, Hála, Beran, Hůlka, Shejbal, Vondra, Ad. Kadlec, Hybš – D. Souček, F. Souček, Houska

Bohemians Praha 1905: Valeš (78. Soukup) – Petrák (70. Köstl), Křapka, Vondra (90+7. Puškáč) – Ad. Kadlec, Hůlka, Beran, Kovařík (78. Hybš) – Hála (70. Shejbal) – Prekop, Ristovski. Trenér: Jaroslav Veselý

FK Jablonec: Hanuš – Tekijaški, F. Souček (90. Hübschman), D. Souček – Kanakimana (90. Gaši), Kratochvíl, Martinec, Čanturišvili – Hollý (79. Alégué) – Drchal (85. Velich), Chramosta (46. Houska). Trenér: Radoslav Látal.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:3 (0:0)

Branky začaly padat až po přestávce, více radosti ale bylo na severu Čech. Na vedoucí gól Chaluše sice rychle odpověděl Metsoko, jenže reakce libereckého Kulenoviče byla ještě rychlejší. O export tří bodů pod Ještěd se pak definitivně postaral tentýž hráč.

Plzeňský útočník Tomáš Chorý nemohl proti Liberci hrát kvůli žlutým kartám, tak si zkusil aspoň šipky ve fanzóně.
Viktoria na Liberec nevyzrála ani doma, dostala tři góly a poprvé na jaře padla

Branky: 68. Metsoko – 64. Chaluš, 69. a 79. Kulenović.

Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Váňa. ŽK: Hejda, Koubek (trenér), Cadu – Pourzitidis, Ghali, Kozel (trenér), Žambůrek. Diváků: 9718.

Plzeň: Jedlička – Paluska, Hejda, Jemelka - Cadu, Traoré (66. Kopic), Kalvach, Mosquera (58. Metsoko), Souaré (76. Sýkora), Šulc - Vydra (66. Kliment).

Liberec: Vliegen – Chaluš, Prebsl, Pourzitidis, Mikula (84. Lehoczki) - Žambůrek, Višinský (71. Doumbia), Preisler, Ghali (57. Fukala) - Kulenović (84. Rabušic), Tupta (57. Horský).

1. FC Slovácko - SK Slavia Praha 1:3 (1:2)

Důležité body do tabulky připisuje i Slavia, na Slovácku to ale neměla jednoduché. Do vedení se Pražané dostali díky povedenému pokusu Lukáše Provoda. Ten po autovém vhazování Douděry patrně zaregistroval, že gólman Heča není úplně na svém místě a po rychlém zpracování jej ze třiceti metrů pohotovou ranou přehodil.

Hosty několikrát znovu podržel brankář Staněk, pět minut před přestávkou dokázal zneškodnit i ránu Blahúta a následnou dorážku Trávníka. Dotřetice jej ale už Vecheta překonal. Ještě do přestávky ale napřáhl ze třiceti metrů Juirečka a vrátil Slavii vedení, které ve druhém dějství zpečetil z penalty Jurečka.

Fotbalisté Slovácka o Velikonocích hostili před vyprodaným stadionem Slavii Praha.
Ani vyprodaný stadion nepomohl. Slovácko podlehlo Slavii, rozhodl Jurečka

Branky: 40. Vecheta – 29. Provod, 44. a 56. z penalty Jurečka.

Rozhodčí: K. Rouček - M. Vlček, L. Machač (M. Bělák) | VAR: M. Radina | AVAR: J. Pečenka. ŽK: Trávník, Daníček, Reinberk, Kim, manažer Šumulikoski – Jurečka, Wallen. Diváci: 8 000 (vyprodáno).

Slovácko: Heča – Blahút, Hofmann, Daníček, Reinberk – Kohút (62. Siňavskij), Havlík, Trávník (71. Kim) – P. Juroška (86. Mihálik), Vecheta (71. Kvasina), Petržela (62. Cicilia). Trenér: Martin Svědík.

Slavia Praha: Staněk – Zmrzlý, Ogbu, Vlček, Douděra (84. Tomič) – Holeš (C), P. Ševčík (76. Oscar) – Wallem (88. M. Jurásek), Jurečka (76. Zafeiris), Provod – Chytil (88. Tijani). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Mladá Boleslav - Zlín 3:2 (2:1)

Velké drama nabídli divákům fotbalisté Mladé Boleslavi a Zlína. Dvoubrankové vedení Středočechů dokázal ještě do půle korigovat Schánělec, ty nejvypjatější situace přišly ale až v nastaveném čase.

V něm nejprve srovnal Vukadinovič, v páté minutě nastavení ale nakonec tři body zařídil Boleslavi Jawo.

Fotbalisté Zlína (černé dresy) se ve 26. kole FORTUNA:LIGY představili na hřišti Mladé Boleslavi.
Divoké nastavení. Ševci nejprve srovnali, pak smolně padli. Rozhodl Jawo

Branky: 11. Pulkrab, 15. Ladra, 90.+4. Jawo – 39. Schánělec, 90.+1. Vukadinović.

Rozhodčí: Zaoral - Kubr, Pochylý (Petřík) | VAR: Kocourek | AVAR: Kříž.

Žluté karty: Šimek - Slončík. Diváci: 2381.

Mladá Boleslav: Mikulec – An. Kadlec, Karafiát, Král, Fulnek – Kubista, D. Mareček (62. Solomon) – Kostka (75, Sakala), Ladra (84. L. Fila), Kušej (84. Šimek) – Pulkrab (61. Jawo). Trenér: Holoubek.

Zlín: Dostál – Holík (68. Natchkebia), Cedidla, Černín, Bartošák (78. Vukadinović) – Reiter (30. Pidro), Nombil (46. Kolář), Bužek, Slončík (78. Simerský), Fantiš – Schánělec. Trenér: Červenka.

Baník Ostrava - FK Teplice 4:1 (2:0)

Pětibrankový duel se hrál i v Ostravě. Domácí za třemi body nasměroval už v šesté minutě Tanko, jak být produktivní pak Teplicím ukázali i Rusnák a zkraje druhé půle Ewerton.

Tepličtí sice herně nijak výrazně nezaostávali, své příležitosti ale neproměňovali. Jediným střelcem Severočechů se stal čtvrt hodiny před koncem Audinis, poslední slovo ale měl baníkovský Adediran.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 31. března 2024, Ostrava. Paixao Da Silva Ewerton z Ostravy.
OBRAZEM: Baník doma ukončil černou sérii a je čtvrtý. Teplice načal Tanko

Branky: 6. Tanko, 22. Rusnák, 51. Ewerton, 88. Adediran – 76. Audinis. Rozhodčí: Trska – Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Rusnák - Švanda. Diváci: 9440.

FC Baník Ostrava: Letáček – Frydrych, Blažek, Lischka – Rusnák, Buchta (80. Kpozo), Boula, Šín (89. Grygar), Ewerton – Klíma (80. Adediran) – Tanko (70. Kubala). Trenér: Pavel Hapal.

FK Teplice: Ludha – Mičevič, Chaloupek, Kričfaluši (73. Audinis) – Švanda, Křišťan, Jukl (46. Čerepkai), Urbanec (50. Bílek) – Trubač (73. S. Bednár) – Jásir (73. Vachoušek), Fila. Trenér: Zdenko Frťala.

Hradec Králové - Karviná 2:1 (1:1)

Ani bod nakonec z Hradce Králové neveze Karviná. V na šance bohaté úvodní půli stříleli do černého pouze domácí, ovšem na jejich vedoucí branku Harazima zareagoval nešťastnou tečí Klíma, a tak to po první pětačtyřicetiminutovce bylo nerozhodně.

Do té druhé ale už hosté vstupovali bez vyloučeného Memiče, což dokázal vítězným gólem v pětašedesáté minutě zužitkovat Spáčil.

FORTUNA:LIGA - 26. kolo: FC Hradec Králové - MFK Karviná
Důležité body pro Hradec! Proti Karviné je v přesilovce zajistil obránce Spáčil

Branky: 25. Harazim, 65. Spáčil – 35. vlastní (Klíma). Rozhodčí: Hocek – Hurych, Šimáček – Szikszay (video). ŽK: Dancák, Čmelík, Koubek – Ražnatovič, Doležal, Raspopovič. ČK: 45+3. Memič. Diváci: 5508. Poločas: 1:1.

FC Hradec Králové: Zadražil – Klíma, Čihák (22. Čech), Spáčil – Čmelík (90+1. Horák), Kodeš, Dancák (62. Koubek), Harazim – Kučera (62. Pudhorocký), Pilař (90+1. Šašinka) – Vašulín. Trenér: Horejš.

MFK Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman (76. Ražnatovič) – Boháč, Moses (66. Traore) – Memič, Čavoš (76. Iván), Regáli (46. Raspopovič) – Doležal (66. Akinyemi). Trenér: Bielan.

České Budějovice - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Chybě gólmana Janáčka vděčí fotbalisté Sparty za to, že jsou i nadále v čele prvoligové tabulky. Budějovickému gólmanovi prošel míč po pokusu Birmančeviče pod tělem až do sítě. Sparťané tak po 26. kole mají na prvním místě náskok jednoho bodu na Slavii.