Takřka 50 milionů korun pro Plzeň, kde Chorý aktuálně působí, milion měsíčně přímo pro hráče a navíc podpisové bonusy. O takové částky mělo podle serveru inFotbal.cz jít v případě možného přestupu plzeňské hvězdy do Slavie.

Řada fanoušků sešívaných se proti tomuto kroku bouřila. Některým se nelíbilo, že vršovický klub jde za takové peníze po hráči, kterému je už 29 let, jiní zkrátka a dobře nemůžou Chorému přijít na jméno za jeho chování na hřišti.

Vše ale nyní nasvědčuje tomu, že k přesunu mezi Viktorkou a Slavií nedojde. Roli v tom přitom mohlo hrát i video z roku 2017, které se objevilo na sociální síti X.

Tehdy ještě Chorý nastupoval za Olomouc, odkud pochází, a v rozhovoru pro Českou televizi se rozpovídal o svojí lásce k pražské Spartě.

„Oblíbený klub je Sparta Praha. Miluju Spartu už odmalička. Jak můj děda, tak můj táta, všichni jsme sparťanská rodina. Ještě musím předělat moji přítelkyni. Určitě je cíl jednou si zahrát za Spartu. Je to můj největší sen,“ vyprávěl plzeňský útočník v úryvku rozhovoru, který zveřejnila na sociální síti stránka Sparťanské Noviny.

Zatímco doposud měli být jen někteří zástupci Slavie proti Chorého příchodu, po zhlédnutí videa se měli proti plánovanému přestupu postavit i ti, kteří zatím měli neutrální postoj.

„Zatím se očekávání Slavie, Plzně i agentů dost liší. A tak se transfer zasekl,“ cituje server inFotbal.cz jeden ze svých zdrojů.

Fanoušci Sparty se zatím nad celým příběhem dobře baví. „Kdybyste chtěli, nebo naopak nechtěli někoho do svého klubu, tak se nám ozvěte. Sparťanské Noviny jsou v centru dění, i toho na druhém břehu,“ píše na síti X účet, který se sedm let starým videem přišel.

„Škoda, mohla být sranda,“ přidávají se v komentářích další příznivci Letenských.

Slavia chtěla příchodem Chorého, který se momentálně připravuje s reprezentací na nadcházející mistrovství Evropy v Německu, vyřešit svoji situaci v útoku. Nejlepší střelec posledních dvou sezon FORTUNA:LIGY Václav Jurečka má smlouvu už jen na rok a brzy mu bude 30 let. Je tedy možné, že sešívané opustí.

Očekává se, že Slavia bude své útočné řady stavět kolem Mojmíra Chytila, který se v první sezoně v Edenu osvědčil, a mladého Daniela Fily. Ten letos hostoval v Teplicích a ve 27 zápasech vstřelil 10 gólů.

Stejně jako Jurečka má smlouvu ještě na rok Mick van Buren, na konci měsíce naopak vyprší kontrakt Stanislavu Teclovi. Muhamed Tijani by měl u sešívaných působit minimálně do konce června 2028.