Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Čvančaru za incident, ke kterému došlo v utkání 12. kola nejvyšší soutěže ve Zlíně. Liberecký kondičák neudržel nervy v závěru vypjatého víkendového utkání, v němž Zlín zvítězil 2:1. Domácí záložník Robert Hrubý vzal v 85. minutě do rukou míč poté, co se po souboji s protihráčem dostal do autu. Čvančara po něm vystartoval, a když za to dostal rovnou červenou kartu, vyběhl i směrem k rozhodčímu Janu Všetečkovi a lehce ho strčil do oblasti hrudníku.

„V emocích jsem bohužel zareagoval neadekvátně. Po chvilce jsem toho litoval, ale bohužel už jsem nemohl inkriminovaný moment vzít zpět,“ svěřil se Čvančara, který se hned omlouval a spojil se i s Hrubým.

„Po zápase jsem se byl omluvit všem rozhodčím i delegátovi. Vše mi vysvětlili a podali jsme si ruku. Z autobusu jsem pak přímo komunikoval i s Robertem Hrubým, kterého jsem trénoval a mám s ním výborný vztah. Vše jsme si vysvětlili a popřáli hodně štěstí,“ popsal Čvančara.

Běsnící Pavel Čvančara:

| Video: Youtube

Na začátku týdne dostal blíže nespecifikovanou pokutu od libereckého klubu. Čvančara, který zastává stejnou funkci i u české reprezentace, uznal svou chybu a trest přijímá. „Moje chování bylo neprofesionální a velice celého momentu lituji. Do budoucna se v tom změním a podobné emotivní vystupování se už nebude opakovat. Trest musím přijmout a z celé situace se poučit.”

Podle disciplinárního řádu mu za napadení delegované osoby hrozilo zastavení činnosti až na šest měsíců nebo pokuta až do výše 50 tisíc korun. Disciplinární komise se vzhledem k blížící se zimní přestávce rozhodla pro zápasový trest.

Do konce podzimní části sezony odehraje Liberec ještě čtyři ligová kola a jedno utkání domácího poháru. Zbylých sedm duelů si Čvančara odpyká v jarní fázi, trest mu vyprší v průběhu března. Na mezinárodní zápasy, tedy reprezentaci, se zákaz činnosti od komise nevztahuje. Národní tým v listopadu odehraje přípravná utkání s Faerskými ostrovy a v Turecku.