Poprvé od svého příchod na Letnou, který rozpoutal vášně, se gólově prosadil v soutěžním utkání. A hned z toho byla vítězná trefa. Kuchta rozhodl divoký zápas s Hradcem Králové (2:1), ve kterém Pražané otočili výsledek i v deseti hráčích. „Spadlo to ze mě, ten gól jsem potřeboval,“ ulevilo se Kuchtovi.

Zleva Peter Olayinka ze Slavie a Marios Purzitidis z Liberce
Slavia dotahuje Plzeň. Sparta otočila v deseti, Slovácko zlomilo černou sérii

Jeho gól byl enormně důležitý. Spartě totiž přinesl první vítězství po pěti remízách. „Konečně to vyšlo. Tým má rozhodně na víc, než co jsme doteď předváděli. Jsem rád, že jsme vyhráli i pro trenéra,“ líčil útočník Kuchta, který se s dánským trenérem Priskem po utkání familiérně poplácával.

Spartě paradoxně pomohlo brzké vyloučení parťáka Kuchty z útoku Čvančary, který udeřil soupeře loktem. Od té doby šel výkon domácích nahoru. „Vypadalo to tak, i já jsem to tak cítil. Všichni se zvedli, museli jsme zapnout, víc hrát. Ne že bych se s Čvančim cítil špatně, ale o deseti jsem tam měl víc prostoru. Ukázali jsme charakter,“ řekl Kuchta.

Nakonec byl mužem zápasu právě on. Jeho vítězné brance podle televizních záběrů zřejmě předcházela lehká teč Krejčího, což ale VAR nepotrvdil a ofsajd se nepískal. „Ta situace byla sporná, ale za mě je to regulérní gól,“ měl jasno Kuchta. „Jsem rád, že jsme vyhráli a konečně jsem protrhl střeleckou smůlu, ještě v tak důležitém utkání, kdy jsme hráli v deseti. Od všech cítím důvěru.“

10. kolo první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice, 1. října 2022, Ostrava. Ladislav Almási z Ostravy.
Střelec Baníku Almási: Na Spartě nám fotbal dal, teď vzal. Bylo to o centimetry

První týdny na Letné nebyly pro bývalého slávisty jednoduché. Očekávání byla velká, ale Kuchta je nedokázal naplnit. „Ze začátku sezony, když jsme vypadli s Vikingem, tak jsem si to bral hodně. Ten tlak byl obrovský, ale moc jsem to nevnímal, protože jsem si zrušil sociální sítě a nečetl jsem noviny,“ přiznal reprezentační útočník.

Kuchta věří, že prvním gólem trápení prolomil. „Během toho pětitýdenního volna kvůli distancu jsem hodně trénoval a teď už se to blíží optimu. Ukázal jsem, že starý Kuchta se vrací a bude to gradovat.“