„Už jsme potřebovali uspět. V prvním poločase jsme proměnili obě penalty z vypracovaných akcí. Ve druhé půli nás Jablonec zatlačil, jen jsme se bránili. Lašty pak penaltu chytil a proto jsme vyhráli,“ řekl trenér Baníku Luboš Kozel.

„Rozhodl první poločas a ty penalty. Nepokryli jsme jejich náběhové hráče. Přitom jsme mohli mít už ty balony předtím, než šly do šestnáctky. Blbě jsme reagovali. Pak škoda té naší neproměněné penalty,“ hlásil kouč Jablonce Petr Rada.

Baník začal v ofenzivnější sestavě se dvěma útočníky a brzy šel do vedení. Po 282 minutách ukončil střelecký půst De Azevedo, který panenkovsky proměnil penaltu po faulu Kubisty na zakončujícího Šašinku.

Severočeši vyrovnali po nenápadné akci a vytěžili do té chvíle z minima maximum. Po autovém vhazování se zbavil Kubista u brankové čáry Tetoura a přesnou přízemní ranou na zadní tyč překvapil z úhlu Laštůvku.

Baník měl ale více ze hry a ještě do přestávky si vzal vedení zpět. Skvělý Fillo si zaběhl za obranu, Jovovič ho hloupě fauloval a následoval druhý pokutový kop pro Baník. A ten znovu s přehledem uklidil do branky De Azevedo.

V poslední minutě první půle mohl zvýšit Holzer, který si šikovně obhodil vzduchem míč z levačky na pravačku a ještě z voleje vypálil. Jeho lehce tečovaná střela se otřela o pravou tyč, následný roh už nebezpečí nepřinesl.

Po pauze převzal otěže zápasu Jablonec a šel za vyrovnáním. V 57. minutě vyškrábl Laštůvka střelu Považance na roh a domácí kapitán uspěl i v 62. minutě, kdy lapil Kratochvílovu penaltu nařízenou po zákroku Šašinky na Holíka.

Baník Ostrava – Jablonec 2:1 (2:1)

Branky: 17. a 38. obě z pen. De Azevedo – 20. Kubista. Rozhodčí: Berka - Kotík, Kubr. ŽK: Jánoš, Fillo – Martinec, Jovovič, Kubista. V 62. minutě neproměnil penaltu Kratochvíl (Jablonec). Hráno bez diváků.

Baník Ostrava: Fillo, Pokorný, Stronati, Ndefe – De Azevedo (90. Buchta), Jánoš, Tetour (90. Kaloč), Holzer (80. Svozil) – Zajíc (46. Kuzmanovič), Šašinka (77. Mena). Trenér: Kozel.

Jablonec: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Krob (78. Chramosta) – Považanec – Schranz (63. Haitl), Kubista, Kratochvíl, Jovovič (88. Podaný) – Doležal. Trenér: Rada.