První česká fotbalová liga tak od příští sezony bude mít nový název. Místo sázkové kanceláře Fortuna si fanoušci budou zvykat na Chance ligu.

„Chápeme to jako ‚chanci‘ pro český fotbal i pro naši ‚druhou‘ sázkovku,“ říká generální ředitel skupiny Tipsport, jejíž je Chance součástí, Petr Knybel, a dodává: „Investicí chceme jednak podpořit kvalitu nejsázenějšího sportu, který má pořád obří potenciál k dalšímu růstu. A zároveň pomoci Chanci vytáhnout se na pozici dvojky na českém trhu.“

S novým generálním partnerem přiteče do českého fotbalu i výrazně více peněz, z čehož by měly profitovat i menší fotbalové kluby.

Trenér Slovácka Martin Svědík.
Slovácko vyhovělo Svědíkovi. Úspěšný trenér po sezoně končí: Náš čas se naplnil

„Vnímáme velký kus práce, který české fotbalové kluby v posledních letech odvedly, už jen to, jak dokázaly zvednout návštěvnost stadionů. S tak výraznou finanční injekcí se nejen zlepší jejich ekonomická situace, ale budeme společně posouvat český fotbal i oblastech nových technologií, marketingu, práce s fanoušky. Věříme, že konkurenceschopnost českého fotbalu citelně posílí. Dáváme tak českému fotbalu opravdu šanci,“ říká marketingový ředitel skupiny Jan Čumpelík.

Druhé úspěšné výběrové řízení

Nejvyšší fotbalová soutěž ponese název sázkové kanceláře Chance i proto, že druhá sázková kancelář, kterou má skupina ve svém portfoliu, už dlí v názvu hokejové Tipsport extraligy.

„I druhé velké výběrové řízení této sezony musím označit za velice úspěšné a prostředky, které český profesionální fotbal pro další sezony získá, mě potěšily. Konečnou částku, která příjemně překvapila asi nejenom mě, vnímám jako potvrzení faktu, že spojení s českým profesionálním fotbalem je v současnosti velice atraktivní a prestižní záležitostí. Zároveň ji beru jako závazek, abychom se neuspokojili a pokračovali v nastoleném směřování. Nepochybuji, že jak my na LFA, tak i kluby využijeme získané prostředky k dalšímu posunu českého profesionálního fotbalu a k podpoře boomu, který kolem něj v současnosti panuje,“ řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

Čtvrtfinálový zápas fotbalové Evropské konferenční ligy mezi domácí Viktorií Plzeň a ACF Fiorentina na stadionu ve Štruncových sadech.
Balík pro české fotbalové kluby. V pohárech si zatím vydělaly skoro 850 milionů

Prvním tendrem byl ten na audiovizuální práva pro domácí trh. Do profesionálního fotbalu přibyde částka přesahující 430 milionů korun. Vítězem pro první ligu se stala společnost O2 TV, práva na druhou ligu získal Pragosport a na streamovací práva pro potřeby kursového sázení Betano.