Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže, musela přeložit zápasy Mladé Boleslavi s Karvinou a Bohemians 1905 s Libercem. Už dříve během dopoledne LFA odložila také zápas Jablonce s Teplicemi. V pátek byl odložen i zápas Českých Budějovic s Hradcem Králové

Kvůli sněhovému přívalu a podmáčenému terénu bylo odložené také nedělní utkání Ostravy s Plzní. V neděli jsou zatím v plánu souboje Pardubic se Spartou a Zlína se Slavií. Náhradní termíny určí LFA v nejbližších dnech, Bohemians už na svém webu informovali, že Liberec přivítají ve středu 13. prosince.

Fotbalisté Dynama v sobotu v lize s Hradcem Králové hrát nebudou, zápas byl pro sněhovou kalamitu odložen.
Sníh začal úřadovat. Zápas Českých Budějovic s Hradcem byl odložen

Fotbalovou ligu zasáhla vinou nepřízně počasí vlna odkladů, jakou soutěž léta nepamatuje. Podle LFA se všechny domácí kluby snažily udělat maximum pro to, aby se zápasy mohly odehrát.

„Na všech stadionech byly dle regulí již několik dní spuštěny systémy vytápění a zaměstnanci domácích celků se pro realizaci zápasů snažili udělat vše, co bylo v jejich silách. Extrémní podmínky posledních dní ale neumožní utkání odehrát,“ uvedla LFA.

„Po kontrole delegovaných osob bylo nutné střetnutí odložit. Na hracích plochách se drží i nadále sněhová pokrývka, která stále přibývá, a zároveň jsou trávníky silně podmáčené,“ doplnila asociace.

Techniku nelze použít

Jablonečtí se podle svého mluvčího Martina Bergmana snažili udělat maximum, aby se dnešní utkání uskutečnilo. Vyhřívání trávníku spustili už ve středu 22. listopadu, neboť sníh zasypal stadion na Střelnici již v minulém týdnu před domácím zápasem s Pardubicemi. Tentokrát však byly přívaly výrazně větší.

„Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená,“ uvedl na webu jabloneckého klubu Bergman.

Olomoučtí věří, že jediné dosud neodložené dnešní utkání proti Slovácku se bude moci uskutečnit. „Všechny síly napínáme k tomu, aby se zápas odehrál. Proto jsme nuceni zrušit program ve fanzóně. V tuto chvíli čekáme na oficiální rozhodnutí delegáta a rozhodčího,“ uvedli Hanáci na sociální síti X. Na odklízení sněhu intenzivně pracují i v Pardubicích, do přípravy terénu na nedělní utkání s obhájcem titulu Spartou se zapojilo i nejužší vedení klubu.

Brankář Hamburku SV Daniel Heuer Fernandes si vstřelil šílený vlastní gól.
VIDEO: Šílený vlastňák baví svět. Gólmana při odkopu zradil drn, je pro smích

Odložení velké části programu kola kvůli nepříznivému počasí zažila fotbalová liga naposledy v éře před nástupem vyhřívaných trávníků. V březnu 2005 se neuskutečnilo dokonce šest z osmi zápasů 18. kola a hrálo se jen na stadionech, které měly vyhřívané terény. Sparta tehdy přivítala Blšany a Jablonec hostil Slovácko.

V únoru 2006 byl start jarní části ochuzen o tři duely. Kvůli nezpůsobilému stavu hracích ploch byla odložena utkání Olomouc - Plzeň, Ostrava - Most a Blšany - Mladá Boleslav.