Ještě předtím si čtyři týmy odbydou pernou mezihru: čeká je semifinále poháru, ostatní (v čele se Slavií) budou mít trochu klidu. Bude třeba. Rozhodující etapa FORTUNA:LIGY teprve začíná.

Skupina o titul

Dlouho, předlouho se v neděli zdálo, že Plzeň ukousne další díl náskoku Slavie. Viktoria vedla od 15. minuty na Hané gólem Tomáše Hořavy, jenž přišel do Viktorie právě z Olomouce, a Slavia se nemohla prosadit proti Zlínu. Nakonec trápení sešívaných zlomil Lukáš Masopust.

Do nadstavby tak jdou Pražané ve výrazné výhodě. Mají náskok šest bodů, k tomu jim hraje do karet že při shodném zisku na konci ligy budou slavit titul oni. Důvod? Pravidla. Opanovali základní část.

Na třetí místo vyskočila Sparta po výhře na Slovácku. Slaví páté vítězství v řadě, to v posledních letech nevídaný jev…

Posledním týmem, jenž si zajistil lístek do elitní společnosti, je Ostrava, jíž nahrála vlastní remíza v Liberci a prohra Českých Budějovic v Opavě. Jihočeši po restartu ligy moc nezářili…

Skupina o poháry

Ve střední skupině, jež si zahraje o možnost baráže o Evropskou ligu, se řešilo, jestli náhodou Olomouc nepřeskočí Mladou Boleslav a nevyšvihne se výš.
Jenže Sigma, jak už bylo řečeno, padla doma s Plzní a Bolka je po remíze v Karviné definitivně zachráněna.

Nyní si týmy zahrají malé play off: Nejprve se utkají na dva zápasy České Budějovice s Mladou Boleslaví a Slovácko s Bohemians. Poté vítězové sérií spolu o možnost zabojovat o Evropu proti čtvrtému či pátému celku skupiny o titul. Který to bude, závisí i na výsledku domácího Mol Cupu.

Skupina o záchranu

I tady se hnuly ledy. Zaprvé do společnosti zoufalých zapadla Olomouc, velké jméno. Ta je ovšem celkem v klidu: Na čtrnácté místo, které znamená pád do baráže s třetím mančaftem druhé ligy, drží náskok deseti bodů.

Celkem v pohodě jsou také Teplice, které si včera pomohly. Po matných výkonech v posledních týdnech smázly Příbram i s koučem Pavlem Horváthem, který v místním klubu zanechal jako hráč výraznou stopu.

Teď má ale exreprezentant s kouzelnou levačkou jiné starosti. Jeho Příbram, kam nastoupil během pandemie, je poslední. Už asi nemůže myslet na úplný únik, stačilo by se jí dostat na barážová místa (14. a 15.).

Horvátha přeskočilo jiné slavné jméno. Radoslav Kováč, nový trenér Opavy, má po včerejšku důvod k úsměvu. Už víte, že tato změna pomohla, jeho tým zdolal České Budějovice.