Pardubice a čerstvě zrekonstruovaný stadion? Náklady město stály dohromady 424 milionů korun, nově bude stadion spravovat sám klub. Nový vyhřívaný trávník, kapacita 4600 diváků a první zápas proti aktuálně vedoucí Slavii, na který bude vyprodáno.

Brankář Teplic Tomáš Grigar v akci.
Grigar slaví čtyřicátiny. Deník má unikátní fotky ze začátků na Stínadlech

Na první pohled se vše zdá jako hotová idylka, opak je však pravdou. 

Reakce fanoušků

Pardubický stadion je terčem kritiky většiny fanoušků, důvodem je hostující sektor. Uzavřený prostor obklopený žiletkovými dráty, to jsou hlavní důvody, které tolik drásají fotbalové příznivce. A nejen ty. S kritikou přispěchal i slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, který přislíbil, že s fanoušky do nevzhledného sektoru během sobotního zápasu půjde.

„Železná opona,“ vyjádřil se jeden z fanoušků na sociálních sítích a připomněl označení pro neprostupnou hranici mezi západním a východním blokem v době studené války. 

Matěj Vydra poprvé v dresu plzeňské Viktorie, sobotu naskočil do zápasu s Hradcem Králové.
Návrat do ligy zhořkl. Po třinácti letech zpátky a zrovna prohra, smutnil Vydra

A nebyl zdaleka jediný. „Jako výběh pro orangutany,“ rýpl si jeden z příznivců. „Zoologická zahrada ve Dvoře Králové by jim voliéru mohla závidět.“ „Vítejte ve třetím tisíciletí,“ zněly další reakce.

Pardubice se po sedmnácti kolech nachází na posledním místě ligové tabulky s jedenácti body a jedno je jisté. Nový sektor pro hostující fanoušky jim na popularitě rozhodně nepřidal.