Po vysoké porážce v Plzni zůstává na poslední příčce Zlín. Naopak Pardubice zvládly derby s Hradcem Králové a mají na „ševce“ tříbodový náskok. O dalších pět bodů nad nimi jsou Teplice (Severočeši o víkendu překvapili výhrou v Olomouci), jež dohnaly brněnskou Zbrojovku.

Na místech zaručujících (ne)zpáteční jízdenku do skupiny o udržení se momentálně nacházejí ještě České Budějovice a Baník Ostrava. Základní část přitom končí už v neděli.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba při domácím zápase s Hradcem Králové
Vrbu výsledky soupeřů nepotěšily. Situace začíná být komplikovaná, připouští

„Co si neuhrajeme sami, to mít nebudeme, protože nikdo jiný nám nepomůže,“ konstatoval zlínský trenér Pavel Vrba.

Ten neskrýval překvapení nad některými víkendovými výsledky. A je fakt, že teplické vítězství 2:1 v Olomouci (spolu s bezkrevným výkonem Hanáků) zarazilo kdekoho. Spekulace ale ligu nezachrání: fotbalovým reprezentantům města obuvi nepochybně teče do bot. Pořádně.

Léčba Frťalou

„Ať si říkáme, co chceme, všude kolem nás vidíme, jak dopadly ostatní zápasy a že soupeři bodují,“ posteskl si zlínský kapitán Václav Procházka.

Jeho tým se ve středu pokusí o malý zázrak v podobě domácí výhry nad vršovickými Bohemians. Přesto se nad Vrbovými svěřenci vznáší strašák přímého sestupu do nižší soutěže – čím větší bude ztráta na barážové příčky, tím hůř se bude v nadstavbě dohánět.

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 1:2
Nechci ani pomýšlet, že by hráči duel vypustili, říkal po špatném výkonu Jílek

To si velmi dobře uvědomují i v Teplicích. Severočeši se po příchodu trenéra Zdenko Frťaly pozoruhodně zvedli: z šesti střetnutí vyválčili deset bodů. Potvrdit to budou chtít už v úterý proti Mladé Boleslavi.

Léčba Frťalou zjevně účinuje. „Každý kouč má své metody. On v první řadě ale potřeboval srovnat nás v hlavách. Neměli jsme na jaře dobrý start, prohráli jsme šestkrát v řadě. Chtěl nás prostě hlavně dostat z deky, která na nás ležela. Potom, jak jsme se trochu zvedli, začali makat, žrát trávu, přišly na řadu i systémové věci,“ řekl obránce Matěj Hybš.

Komu zůstane Černý Petr? Nejbližší dny hodně napoví.