Po Midtjyllandu se do Anglie pakoval Vladimír Coufal, Slavia tehdy vydělala téměř 170 milionů korun, čímž částečně zamázla ztrátu, kterou jí přinesl krach při snaze o Ligu mistrů. Letos je to podobné, proto by se nějaký ten dobrý kšeft hodil.

„O některé naše hráče je zájem v zahraničí, řeší se přestupy i hostování. A také máme plno zraněných. Je však možné, že když přijde zajímavá nabídka, někdo odejde,“ přiznal Trpišovský.

Fanoušci Slavie bojkotují ligový šlágr.
Slávisté bojkotují Boleslav. Pět stovek za atraktivní šlágr je moc

Teď jde o to, jak moc se bude pouštět (hráčskou) žilou. „Sáhnout se do toho musí. Kádr je široký,“ myslí si Ivo Ulich, bývalý záložník národního mužstva i Slavie. „Nic razantního bych ale nedělal. Tým potřebuje uspět v Evropské lize i domácí soutěži,“ varuje.

„Slavia může udělat v Evropské lize velký úspěch. Pro české kluby je to ideální soutěž. Může sbírat body do koeficientu, vydělat peníze,“ přikyvuje další exslávista Karel Piták. „Nemohou poslat sezonu do kopru kvůli tomu, že vypadli s Ferencvárosem,“ dodá.

To v Edenu vědí. Je zřejmé, že neprodají pět frajerů naráz. Přesto je jisté, že v kádru je dost interesantních jmen pro Evropu. Která?

Abdallah Sima: Kometa poslední sezony je asi první na forhontě. Uvažuje se o něm v Anglii, kontakty byly také z Francie. Navíc jdou z Edenu zprávy, že mu zájem zamotal hlavu. Je čas ho poslat do světa, i když cena více než půl miliardy není v tuto chvíli reálná.

Ondřej Kolář: Brankář je na francouzském radaru, i tentokrát se ozvalo Nice, ale cenovka 15 milionů eur je příliš vysoká. Navíc Kolář nebyl na mistrovství Evropy, proto je kolem něj v současnosti klid.

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni s útočníkem Ben Chaimem
Přešlapy pražských "S" i olomoucký pracháč. Podívejte se na přestupové výbuchy

Petr Ševčík: Šikula se ukázal na Euru, je to chlap s potenciálem pro největší kluby. Na 99 procent však neodejde. Jeho čas přijde v budoucnu.

Nicolae Stanciu: Otázka. Touží po něm v Turecku, on už ve Spartě ukázal, že se rád vrhne za dobrodružstvím.

Tomáš Holeš: Defenzivní robocop měl nabídku z Nizozemska, Slavia ji bleskově smetla ze stolu. To bylo ještě před Eurem, na němž zazářil. Může být jedním z adeptů na odchod, má na to věk. „Mám za sebou životní rok,“ připomněl.

Jan Kuchta: Otravný (v dobrém) útočník se zalíbil dvěma klubům v anglické druhé lize. Se svým stylem by se do ní přesně hodil. Stoke ale nabídlo málo.

Hvězda reprezentace Vladimír Darida
Darida o začátcích v Německu i konci v reprezentaci: Berlín mi přirostl k srdci

Petar Musa: V útoku je přetlak, Chorvat na jaře poměrně úspěšně hostoval v německé Bundeslize. Problémem je cena.

David Zima: Evergreen. Mlaďounký stoper je logicky v centru pozornosti. Je rychlý, levák, zájem o něj bude. Nynější odchod je však vysoce nepravděpodobný.