Vrbův tým v neděli přišel o poslední naději na titul, Slavia si pro třetí triumf v řadě došla bezkonkurenčně. Její moc, převahu, dominanci dokumentoval i duel s Plzní. V něm sice mohla po ztrátě Sparty v Liberci prohrát, ale Viktorii totálně přejela. Vládla od prvních minut, vrhala se na zteč, až výsledek dotvořila do konečného skóre 5:1.

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha (30.kolo)  1:0I.poločas
Liberec mohl srazit Spartu, ale Pešek hattrick nedal. Zápas skončil remízou

Slávisté tím dokázali dvě věci. Zaprvé jasně ukázali, jak odskočili klubu, který jako poslední slavil titul a nejmenoval se Slavia. Zadruhé si zopakovala minulou sezonu. Rovněž v ní potvrdila triumf vítězstvím nad Viktorií.

Tehdy vyhrála po bitvě 1:0, nyní už byl rozdíl patrný. A to hned od začátku. Už v 6. minutě skóroval (ale opravdu) nekompromisní ranou Tomáš Holeš. Míč napálil zblízka pod břevno. Znovu předvedl, že je mužem velkých gólů, vždyť se nedávno trefil v derby proti Spartě i Arsenalu v Evropské lize.

Fanoušci slavili, silně zněl pokřik: „Mistři!“

Během zápasu přišlo sice pár zaškobrtnutí, ale ta nevadila. Nic se nestalo, že Simon Deli neproměnil penaltu, že Mick van Buren zahodil několik jasných šancí, že se hostující Jean – David Beauguel prosadil do dvou slušných příležitostí.

Neskóroval totiž, slávisté navíc náskok navyšovali. Hostující Filip Kaša si srazil centr kapitána Jana Bořila ještě v první půli do vlastní brány. A na začátku druhé části se konečně dočkal buldok Buren. Uspěl skvělou střelou z voleje, byla to krásná branka.

Podobně povedeně se ale ukázali i hosté. Miroslav Káčer snížil v 67. minutě a dokázal tak, že byl v utkání společně s gólmanem Jindřichem Staňkem nejlepším hráčem Západočechů.

Utkání fotbalové FORTUNA:LIGY mezi Bohemians 1905 a Slavií Praha skončilo 0:0.
Slavia jede na morál. Teď titul, pak další mety. Ve hře je sezona bez porážky

Hosté se v těch chvílích zvedli, pomohla jim i jistá bohorovnost domácích, jíž si nemohl nevšimnout šéf Bořil. „Pojďme jezdit, ku…,“ řval na celý Eden.

Pomohlo to, trefili se ještě hlavou Dán Alexander Bah a klasickou střelou rumunský šikula Nicolae Stanciu.

Mistr tak potvrdil titul mistrovsky. Pokřik mistři zněl v neděli Edenem hodně silně.