Ale znamená to zároveň, že není zranitelná? To už je komplikovanější. I nedělní duel v Příbrami ukázal, že výkony hráčů v rudém (nebo jako tentokrát v bílém) mají k ideálu pořád daleko. Až dosud se sparťanům podařilo kritické chvilky přestát, ve vzduchu se však vznáší otázka, zda to bude stačit i na silnější soupeře než Příbram, Zlín či Karviná.

Kostrbatá hra

„Neměli jsme ideální pohyb. Soupeř na nás byl dobře připravený, složitě jsme se tam dostávali. Ale výsledkově jsme to zvládli – a to se cení,“ řekl po víkendovém vítězství 3:1 záložník Ladislav Krejčí, který po svém letním návratu z Itálie nastoupil podruhé v základní sestavě a ke třem bodům tentokrát přispěl gólem (pro něj netypicky hlavou) a asistencí.

Vedoucí tým tabulky předvedl na příbramské pažitu asi nejrozpačitější výkon v nové sezoně. Zatímco v předchozích duelech měla Sparta sice volnější okénka v obraně, ale sebevědomá ofenziva si vždy vytvořila dost gólových šancí, tentokrát to drhlo i směrem dopředu. Kombinace vázla, ze hry se vytratila rychlost a lehkost.

„Hra se mi nelíbila, bylo to strašně pomalé,“ chmuřil se trenér Václav Kotal. Ten poslední dobou dával přednost rozestavení se třemi obránci, tentokrát však poslal na hřiště čtyři beky. „Změnili jsme to a myslím, že soupeř si moc šancí nevytvořil. Sice jsme zase inkasovali, ale celkem jsme to zvládli,“ hodnotil stoper Ondřej Čelůstka.

Evropa na obzoru

Mít patnáct bodů z pěti startů (a celkové skóre 18:5), to si jistě zaslouží pochvalu. Už minulý mač se Zlínem ovšem Sparta zvládla jen s pořádnou porcí štěstí a pomocí ze strany VAR, v Příbrami to také nebylo ono. Už v sobotu přitom Letenské prověří Jablonec a pak (hned po reprezentační přestávce) Plzeň. Přidají se také velmi náročné souboje v Evropské lize.

„Je to skvělý začátek, ale jak jsem už říkal dřív, máme před sebou spoustu práce. Zatím to vůbec nic neznamená,“ uvědomuje si Krejčí.

Proti Plzni či Slavii, o mezinárodní konkurenci ani nemluvě, budou muset Kotalovi svěřenci předvádět koncentrovanější výkony. Je to v silách současné Sparty? Zatím se zdá, že ano.