Do výběrového řízení se přihlásilo několik subjektů a společnost O2 TV přišla s nejvyšší nabídkou. Vysílatel, který měl FORTUNA:ligu na starosti už v uplynulých pěti sezonách, bude mít přitom nově povinnost zajistit na všech prvoligových utkáních systém VAR i kalibrovanou čáru, která pomáhá posoudit ofsajdové situace. 

Soutěžilo se ale také o další práva. Ta na streaming zápasů první ligy pro účely kurzového sázení získala společnost Betano, práva na vysílání druhé ligy vyhrál Pragosport.

Dochází také ke změnám v možnostech propagace dvou nejvyšších českých fotbalových soutěží. Obě ligy i jejich jednotlivé kluby totiž budou mít možnost pracovat se záběry ze hry na svých webech a sociálních sítích. FAČR si od toho slibuje větší zájem o český profesionální fotbal.

Výsledek řádění sparťanských fanoušků na Městském stadionu ve Vítkovicích při nedělním zápase proti Baníku Ostrava.
Obrat po řádění v Ostravě. Sparťané přispějí na záchody, ozval se i primátor

Zajímavá je částka, na kterou si přijde český profesionální fotbal. Ta se totiž pro následující roky vyšplhá už na 430 milionů korun ročně, což je proti předchozímu období několikanásobný nárůst.

Celý proces musí ještě posvětit Ligové grémium Ligové fotbalové asociace na svém zasedání 28. listopadu v Praze. Pokud dojde k předpokládanému schválení, práva budou platit od příští sezony do ročníku 2028/9.