„V žádném případě neskládáme zbraně, do domácího utkání jdeme s odhodláním, že to můžeme zvládnout,“ hlásí před posledním domácím utkáním v sezoně kapitán Středočechů Marek Matějovský. „Věříme ve své síly. Dokázali jsme u nás odehrát spoustu utkání ve vysoké kvalitě i s dobrým výsledkem. Může se to povést i teď,“ je přesvědčený.

Boleslavští ve svém království právě Fastav před měsícem vyprovodili 3:0. Stejný výsledek by při pohárovém matematice dvoujzápasů stačil. V táboře soupeře se ovšem od té doby změnil trenér. Právě porážka ve městě aut znamenala konečnou pro Romana Pivarníka.

„Změnili trochu herní styl,“ vrátil se Matějovský k týden starému utkání, které jeho tým prohrál na zlínské Letné 1:3. Hned dvěma góly se pod výsledek podepsal Tomáš Poznar. K proměněné penaltě přidal ve druhém poločase hlavou pečeť na výhru poté, co za hosty snížil Mešanovič. „Ukázal svou kvalitu. Soustředit se ale na jednotlivé hráče soupeře určitě nechceme. Hlavní je pro nás náš výkon. Musíme předvést co umíme a uspět,“ vzývá Matějovský.

Se spoluhráči by uvítal, kdyby si na domácí rozlučku našel cestu pokud možno co nejvyšší počet diváků. „Hraje se o dost. Za kabinu mohu slíbit, že na hřišti uděláme maximum, abychom postoupili a mohli se fanouškům odvděčit za celou sezonu dobrým a poctivým výkonem,“ uzavřel Matějovský. Pokud se týmu trenéra Webera podaří postoupit, rozdá si to už v jediném utkání na hřišti Liberce či Ostravy o účast ve druhém předkole Evropské ligy.