"Stále čekáme na vyjádření hygieny. Moravskoslezský kraj na tom není dobře, jsou úplně vytížení. Čekáme tedy na jejich stanovisko, které potom musíme doručit na LFA. Momentálně ale žádný papír nemáme," řekl tiskový mluvčí klubu Adam Januszek.

Sobotní fotbalové derby mezi Karvinou a Baníkem Ostrava je ohrožení. Kvůli covidu v domácí kabině.
Odloží covid derby? Karviná možná s Baníkem nenastoupí, čeká na výsledky testů

Potvrdil, že mezi pozitivními jsou i hráči, konkrétní počet nakažených však zveřejnit nechtěl. Pozitivní test na koronavirus má nově i sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, který v minulém ligovém utkání nahradil v Olomouci na lavičce trenéra Bohumila Páníka. Právě ten měl pozitivní test na koronavirus jako jeden z prvních a musel zápas v Olomouci vynechat.

"V realizačním týmu jsou kromě kustoda a maséra všichni nemocní," doplnil Januszek.

Fotbalista Zlína Róbert Matejova při domácím zápase s Hradcem Králové.
Matejov chápe frustraci fanoušků, ale vadí mu nadávky: Z tribuny nás podkopávají

Karviná jako jediný tým dosud v ligové sezoně nevyhrála a nachází se s čtyřmi body na posledním 16. místě. Na neuspokojivé výsledky doplatil trenér Jozef Weber, který byl na začátku října odvolán a na jehož místo přišel právě Páník.

Vedle duelu s Baníkem Ostrava by se měla Karviná utkat příští týden také v domácím poháru se Slováckem (27. října) a následně v lize na hřišti Bohemians 1905 (30. října).