Nezbytné se stalo skutečností. Vedení MFK Karviná se rozhodlo v úterý dopoledne odvolat od mužstva trenéra Norberta Hrnčára i s jeho asistentem Richardem Högerem. Nový trenér by měl být týmu představen ve středu a neměl by to být nikdo menší než František Straka!

Norbert Hrnčár vydržel na lavičce karvinských fotbalistů jen čtyři měsíce. Přišel v půlce listopadu loňského roku, po porážce Karviné se Spartou, a zprvu se zdálo, že by to mohlo fungovat.

Z extrémně těžkého losu vytěžil Hrnčár čtyři body (počítalo se tak se dvěma, možná ani to ne), kamenem úrazu však bylo, že slovenský kouč, velký fanda Liverpoolu, sáhl během nejkratší zimní přestávky v historii českého fotbalu k tomu, aby překopal základní sestavu a systém hry. Karviná začala hrát na tři obránce, což jí ale absolutně nesedlo a hráči na hřišti vypadali, jako by si neuměli nahrát. Z úvodního jarního losu, kdy bylo ve hře patnáct bodů, uhrála Karviná jen dva a ztratila reálnou šanci na vyhnutí se baráži.

Norbert Hrnčár už v Karviné pokračovat nebude.

Před pátečním rozhodujícím soubojem na hřišti poslední Dukly tak sáhlo vedení klubu k „léčbě šokem“ a Hrnčára odvolalo. „Důvodem jsou neuspokojivé výsledky a hlavně samotná hra,“ prohlásil lakonicky sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Straka míří do Karviné

Už v pondělí byl však primátor Karviné a první muž karvinského fotbalu Jan Wolf v Praze. Jestli tam byl vyloženě jednat se Strakou či za jiným účelem, se přesně neví, ta zpráva se však šíří fotbalovým prostředím jako lavina.

František Straka by měl převzít pro zbytek sezony tápající karvinské mužstvo a udržet jej mezi elitou. Hned v pátek by se měl představit v přímé konfrontaci na Dukle, a i další los Karviné je pro „Franze“ Straku mimořádně zajímavý. První domácí zápas? S Baníkem. Předposlední kolo? Výjezd na Spartu! František Straka se má tedy na co těšit a naopak karvinští fandové se zase těší na tohoto svérazného a zajímavého kouče, který už v kariéře zachraňoval nejeden klub.