Společnost O2 prodloužila vysílací práva na českou nejvyšší fotbalovou soutěž od Pragosportu rovnou o další dvě sezony.

„Čeká nás léto plné inovací. Připravujeme nový vysílací formát FORTUNA:LIGY, finalizujeme výstavbu nového studia, kde zapojíme i rozšířenou realitu, která umožní vkládat 3D grafiku nebo přenést hosta odkudkoliv do studia. Věřím, že se nám podaří dotáhnout ještě další zajímavé novinky, které by divákům O2 TV udělaly radost,“ prozradil výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay.

„Jsme velmi rádi, že FORTUNA:LIGA se stala žádaným produktem a láká stále rostoucí zájem televizních diváků, díky čemuž se O2 rozhodlo uplatnit opci na prodloužení svých vysílacích práv. Je to pro nás a ligové kluby důkaz stability i dobrý signál do budoucna. Zároveň je pro nás podstatná i kvalita přenosů a celkové pokrytí všech utkání FORTUNA:LIGY jako nejsledovanější profesionální soutěže v Česku,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru Ligové fotbalové asociace.

Česká televize převzala ligové přenosy od Novy v roce 2006. Poslední tři roky ale dávala už pouze páteční předehrávky, zbývající zápasy běžely na O2 TV. Dál bude vysílat už jen tuzemský pohár a druhou ligu.

Ztráta 300 až 350 milionů pro ČT

„Česká televize měla o koupi vysílacích práv na první ligu samozřejmě zájem. Při rozhodování o tom, jak vysokou cenovou nabídku může učinit, ale musí přihlížet k současné situaci,“ píše ČT na svém Twitteru.

„V příštím roce jí pravděpodobně skončí možnost částečného odpočtu DPH, což bude znamenat roční ztrátu 300 až 350 milionů korun. Rovněž příjmy z televizních poplatků se od roku 2008 nenavyšují na rozdíl od ceny všech sportovních práv.“

Každý hrací víkendový den se budou vysílat čtyři utkání na kanálech  O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Z programu první ligy zmizí páteční předehrávky i případné pondělní dohrávky. Výjimka může nastat pouze tehdy, pokud to bude nezbytné kvůli účasti českých zástupců v evropských pohárech.

Velkou výhodou je unikátní multidimenze, díky které lze přehrát jakýkoliv zápas až sedm dní zpětně nebo sledovat několik sportovních přenosů současně, cokoli si zastavit, přetočit nebo nahrát.