Po nadějném úvodu zápasu, kdy to vypadalo na parádní fotbal, se Ostrava spíše zaměřila na defenzivu a brejky. Baník měl jednu šanci ve 33. minutě, kdy tečovaný centr skončil těsně mimo.

Liberec bojoval, ale do šancí se nedokázal prodrat, pouze ve 29. nezakončil nadějnou akci. Tomáš Malinský našel na zadní tyči Potočného, který vracel míč na malé vápno. Před Mashikem ale lapil míč Jan Laštůvka.

Taktická bitva se většinou odehrála ve středu hřiště. Liberec měl rozhodnout utkání v úvodu druhé půle, kdy byl aktivní. Jenže svoji šanci nezužitkoval Oscar a s přibývajícími minutami to bylo jen marné dobývání dobře bránící ostravské defenzivy.

"Bojovnost v zápase byla na úrovni, ale celkově nám chybělo zakončení, což je naše nemoc. Nasazení bylo výborné, ale v územní převaze jsme nedali góly. Takou milionovou šanci jako měl Oscar, prostě musíme proměnit. Z takových momentů musíme vytěžit góly," řekl po zápase domácí trenér Zsolt Hornyák.

Spokojenost neskrýval hostující kouč Bohumil Páník: „Pro nás je bod velice cenný. Liberec jde nahoru, měli jsme je vysledované, ale v první půli nám uteklo prvních dvacet minut, kdy nás domácí dostupovali a my jsme nedokázali rozvinout přechodovou fázi. Nějak jsme to přežili. Ve druhé půlce byly závary před naší brankou. Domácí pak poslali do hry třetího útočníka, my jsme pak nasadili třetího stopera. Scházela nám větší jiskra na to, abychom mohli pomýšlet na vítězství.“

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Marek - Černý, Horák. ŽK: Oscar, Pešek, Potočný - Fleišman, Šašinka, Hrubý, Jirásek. Diváků: 4695. Liberec: Hladký - Mikula, Vuklišević, Karafiát, Kačaraba - Breite, Oscar (63. Oršula) - Potočný, Ševčík, Malinský (75. Pešek) - Mashike (84. Pázler). Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý (84. Procházka), Holzer (75. Granečný) - Šašinka (69. Jirásek), Diop.