Trenér Zlína Páník po nedělní bezbrankové remíze s Pardubicemi provedl v sestavě dvě změny. Po disciplinárním trestu se vrátil nejlepší střelec Poznar, v obraně nastoupil Procházka. Jen mezi náhradníky zůstal Slaměna, v nominaci na utkání scházel mladý bek Kolář. Kromě něj domácímu týmu scházeli také Jiráček, Fantiš nebo Matejov.

Tepličtí přijeli na Moravu bez nemocného hlavního kouče Kučery, jehož nahradil asistent Dvorník.

Za hosty nastoupil také někdejší hráč Zlína Vukadinovič.

Severočechům patřil začátek předvánočního utkání. Skóre otevřel hned v 8. minutě Jakub Mareš. Nejlepší teplický střelec poslal hosty do vedení svým čtvrtým gólem v sezoně, když do sítě po nepříliš povedeném zákroku gólmana Dostála pohotově dorazil střelu Černého.

Zlínský brankář navíc utrpěl nepříjemný šrám a musel být na střídačce dlouze ošetřovaný.

Ševci po neplánované pauze šli za vyrovnáním, první ránu Hlinku vytěsnil hostující gólman Diviš na roh, druhou kryl do náruče.

Vyrovnání zařídil až ve 31. minutě Janetzký. Domácí křídelník se chytře trefil z úhlu po úniku a přesné přihrávce Jawa.

Opavský odchovanec mohl vzápětí skóre otočit, ale po Cedidlově vybídnutí mířil z hranice šestnáctky vysoko nad. Mimo skončila i třetí dalekonosná rána Hlinky.

Teplice udeřily v dlouhém nastavení první půle. Ránu Žitného ještě Vraštil odvrátil na roh, po něm se ale k míči dostal Mareš a další pohotovou dorážkou vrátil sklářům vedení.

Domácí kouč Páník vzápětí vystřídal zraněného Dostála. Ševci mohli ještě do přestávky srovnat, ale tečovaná rána Hlinky skončila těsně nad a mimo šla i Janetzkého prudká střela.

Ševci se po změně stran tlačili do zakončení. Po centru Čanturišviliho vracel míč do malého vápna Procházka, domácí ale míč za Diviše nedotlačili.

Hostující gólman si vzápětí poradil s dalším pokusem Hlinky, dorážka Jawa skončila vedle.

Vyrovnání přinesla až výstavní rána Janetzkého po Čanturišviliho centru ze strany. Vondráček balon odvrátil pouze ke zlínskému útočníkovi a ten z osmnácti metrů napálil míč nechytatelně do šibenice.

Čtvrt hodiny před koncem ale Janetzký chyboval a střídající Radosta přiblížil hosty třem bodů. Radost a vedení 3:2 sklářům nevzalo ani video.

Zlíňané to nevzdávali, až do konce se rvali o bod. Vyrovnat mohl Dramé, ale v jasné šanci neuspěl.

Páníkově týmů závěr podzimu nevyšel, vánoční svátky stráví na jedenáctém místě. Do druhé poloviny sezony vstoupí v polovině ledna utkáním v Opavě.

FORTUNA:LIGA, 14. kolo

FC Fastav Zlín – FK Teplice 2:3 (1:2)

Branky: 31. a 68. Janetzký - 8. a 45.+4. J. Mareš, 74. Radosta

Rozhodčí: Machálek - Dresler, Bureš (Dorušák) | VAR: Marek | AVAR: Caletka

Žluté karty: Jawo, Vraštil, Čanturišvili, Buchta - Jukl, Moulis, J. Mareš, Diviš

Bez diváků.

Zlín: Dostál (45.+4.)– Vraštil, Buchta, Procházka – Cedidla (65. Dramé), Conde, Hlinka (81. Slaměna), Čanturišvili – Janetzký, Poznar, Jawo. Trenér: Páník.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Ljevaković (73. Kodad), Kučera, Černý – Vukadinović (56. Radosta), Jukl, Trubač, Žitný (87. Šup), Moulis (73. Řezníček) – Mareš (87. Kováč). Trenér: Dvorník.