Do Prahy fandové přijeli po 16. hodině. Z nádraží ve Vršovicích se „bílé peklo“, k němuž se připojili i jednotlivci a skupinky, jež cestovaly individuálně, nebo v Praze a okolí žijí, chtělo vydat ke stadionu. U přesunu ale asistovala i policie, která fanoušky nabrala do autobusů.

Ladislav Krejčí mladší obdržel proti Teplicím červenou kartu.
Červená karta pro Krejčího? Souboj podcenil. VAR rozhodl správně, říká expert

Výjezd podzimu. Tak nazvali sami Chachaři cestu do bitvy fotbalového Baníku s favorizovanou Slavií. Aby ne. Až tisíc hlav může čítat dav, který večer zaplní v pražském Edenu hostující sektor. Víc jich ve zbytku roku 2023 pravděpodobně pocestuje pouze na konci září do nedaleké Olomouce.

Vyjma derby "S" a fans Sparty se tomuto počtu žádný jiný tábor příznivců v lize na největším českém stadionu ani nepřiblíží.

O významu výjezdu svědčí i fakt, že lístky zmizely z předprodeje v Ostravě během hodin, další jsou k dispozici jen v Edenu. Navíc k účasti v týdnu vyzýval fanoušky na sociálních sítích ještě nedávný kapitán Baníku Jan Laštůvka. „Baník, my jsme Baník,“ neslo se svinovským nádražím, než přijel vlak a nabral směr hlavní město.

Je jasné, že šlágr 5. kola FORTUNA:LIGY bude mít skvělou kulisu. Ve Vršovicích totiž bude vyprodáno. Překvapí Baník, nebo Slavia splní svou roli a bude jediným celkem soutěže s plným počtem bodů?