Fotbalisté Slovácka překonali jarní útlum, menší výsledkovou krizi a po zimní přestávce se zase rozjeli. Ve FORTUNA:LIZE drží čtvrté místo, v MOL Cupu došli až do finále. Spokojení fanoušci už se velebí Svědíkův tým, baví se jeho hrou.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík.
Svědík emotivně po postupu do finále: Je to vzkaz všem těm, kteří nám to nepřáli

Fotbalisté Slovácka zase šlapou, hrnou se za úspěchem Dlouhodobě sice nemohou konkurovat Slavii nebo Spartě, na to nemají potřebné finanční zázemí, ale potrápit favority už v minulosti dokázali.Vždyť Letenské před pár měsíci vypráskali 4:0 a v květnu je před vyprodaným Městským stadionem Miroslava Valenty vyzvou znovu. A věřte tomu, že Slovácko rozhodně nebude outsiderem, byť mu tato role sedí nejvíc. Jenže z umolousané a skromné Popelky se už dávno stala hrdá a vyspělá dáma, která chce víc než jen poplácání po ramenou a slova chvály.

Forma jde nahoru, navíc marodi se pomalu vrací. Věřte, že v dalších týdnech bude ještě lépe. Jasné, je, že za lichotky si v Uherském Hradišti nic nekoupí. Peníze do klubové kasy přinese až Evropa, ani vítězství v poháru rozpočet nepokryje. Už samotná trofej je však dostatečné lákadlo nejen pro hráče.

Některým z nich po sezoně končí smlouvy, další už patří mezi veterány. Účast v pohárech by je však mohla udržet v Uherském Hradišti, v regionu, který si po pádu hokejového Zlína z extraligy zaslouží mít alespoň jeden tým na špici nejvyšší soutěže. Slovácko zase prožívá historický ročník, po rozvolnění opatření u toho navíc mohou být fanoušci. Cesta do Mladé Boleslavi se jim vyplatila, za povzbuzování byli odměněni.

Ladislav Krejčí na tréninku české fotbalové reprezentace.
Krejčího reprezentační debut: Pozdrav rodině na tribunu a maminčiny slzy

Tak snad bude mít pohárová jízda i celý letošní ročník sladkou tečku. Ať se má za pár let na co vzpomínat. Tohle skvělé období totiž nepotrvá věčně …