Poslední tým tabulky vedl v úvodu druhé půle nad Mladou Boleslaví 3:1 a všechno vypadalo stejně růžově, jako dresy obou týmů při nástupu na utkání 12. kola. Ševci se opět po roce zapojili do charitativního projektu, který je zaměřený na prevenci proti onkologickým onemocněním, po sobotní ostudné porážce 5:9 to ale vypadá, že sami potřebují pomoc.

Tým po šíleném kolapsu leží na ARO, z direktů se bude jen těžko zbrchávat. Pohled na tabulku je smutný, počet inkasovaných branek mluví za vše.

Trenér Pavel Vrba
Konec ve Zlíně? Hlavou se mi honí spousta věcí, říká Vrba po divoké přestřelce

Rady si s tím neví ani kouč Pavel Vrba. Nejlepší trenér v Česku za posledních dvacet let po šíleném zápase, ve kterém padlo neuvěřitelných čtrnáct branek, nechápal.

Nestranní diváci se sice náramně bavili, protože tolik gólů v jednom zápase ve FORTUNA:LIGY nikdy předtím neviděli, příznivci Zlína ale v hledišti znovu trpěli.

Co s tím?

Na tahu je vedení klubu. Je jasné, že sobotní frašku jenom tak přejít nemůže. I když řešení moc není, situace není beznadějná.

Pořád se s tím dá něco dělat. Začal bych třeba tím, že příště postavím Slončíka. Když šikovný záložník není v základní sestavě, je z toho průšvih. Viz zápasy na Baníku či doma s Mladou Boleslaví. Ani s Plzní při debaklu 1:7 nehrál, to ale marodil.

Fotbalisté Zlína ve 12. kole FORTUNA:LIGY prohráli s Mladou Boleslaví 5:9
Ostuda až za hranicemi. Zlín je k smíchu, z fotbalistů si utahují i hokejisté

Jasně, mládežnický reprezentant není zárukou úspěchu, všechno nezachrání, ale jeho starty se Zlínu v budoucnu vyplatí, což platí i o dalších nadějích Bužkovi, Cedidlovi, Tkáčovi …

S nimi v sestavě to opravdu být horší nemůže. Jak říká trenér Vrba, tři branky na čtyři minuty by nedostali ani dorostenci, kteří mimochodem v sobotním derby na Slovácku jinak jezdili po zadku, rvali se o body. A byť nakonec krajského rivala zdolali 3:1, jsou stejně jako muži v celostátní lize taky poslední …

Autor je fotbalovým expertem Deníku.